dodano: 30.10.2016 w kategorii:

31 Niedziela Zwykła – 30 października 2016 r.

 1. Ostatnie nabożeństwo różańcowe w poniedziałek po Mszy św. o godz. 16.30.
 2. We wtorek, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o godz. 16.30 procesja z modlitwami za zmarłych po krużgankach klasztornych.
 3. W środę, 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Dzień Zaduszny. Po Mszy św. o godz. 16.30 procesja modlitwami za zmarłych po krużgankach klasztornych.
 4. We czwartek, 3 listopada w zakonach franciszkańskich wspomnienie Zmarłych braci, sióstr, rodziców, krewnych, przyjaciół i dobrodziejów Zakonu oraz zmarłych członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. W tym dniu każdy kapłan Zakonu w tej właśnie intencji sprawuje Mszę św. Po Mszy św. o godz. 16.30 procesja z modlitwami za zmarłych.
 5. Listopad to czas szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Karty wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach. Czytelnie wypełnione można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej lub w zakrystii. Modlitwy wypominkowe za zmarłych będą odprawiane od 4 do 28 listopada po Mszy św. o godz. 16.30, natomiast Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach w każdy piątek listopada o godz. 16.30.
 6. W listopadzie można zyskać odpust zupełny za zmarłych nawiedzając cmentarze lub inne miejsca pochówku (np. Bazylika i krużganki) i pomodlić się za nich. Odpust ten można zyskać od 1 do 8 listopada pod zwykłymi warunkami. W pozostałych dniach można zyskać odpust cząstkowy.
 7. Działająca przy naszej bazylice Wspólnota Maryja zaprasza na Seminarium Życia Nowego, które rozpocznie się we czwartek, 3 listopada o godz. 19.30 w Auli bł. Jakuba. Jest to droga do odkrycia pełni życia chrześcijańskiego i spotkania z Bogiem żywym we wspólnocie Kościoła poprzez doświadczenie wylania Ducha Świętego. Zapisy w trakcie spotkań w środy o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 10.00.
 8. Franciszkańskie Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań organizuje wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodzieży w Rydze w dniach od 27 grudnia do 2 stycznia. Jest to spotkanie modlitewne wspólnoty Taize dla osób w wieku od 18 do 35 roku życia. Serdecznie zapraszamy na wyjazd z franciszkanami. Szczegóły na plakatach i na stronie franciszek.pl.
 9. Trwa zbiórka używanych ale nieuszkodzonych okularów korekcyjnych bez cylindrów i przeciwsłonecznych dla Afryki. W oznakowanym woreczku foliowym można je składać w zakrystii do 15 listopada. Więcej szczegółów na www.okuliscidlaafryki.pl.
 10. Z kalendarza liturgicznego:
  W piątek, 4 listopada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Pierwszy piątek miesiąca.
  W sobotę, 5 listopada pierwsza sobota miesiąca.

Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl