dodano: 6.11.2017 w kategorii:

31 Niedziela Zwykła – 5 listopada 2017 r.

 1. Wczoraj, 4 listopada, we wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa, patrona chrztu św. Jana Pawła II na Mszy św. o godz. 16.30 poświęciliśmy obraz Ojca Świętego. Płótno zostało umieszczone w ołtarzu obok ławki, gdzie jako metropolita krakowski miał zwyczaj się modlić i przedstawia go w naszej Bazylice.
 2. Listopad to czas szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Karty wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach. Czytelnie wypełnione można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej lub w zakrystii. Modlitwy wypominkowe za zmarłych są odprawiane od 4 do 28 listopada po Mszy św. o godz. 16.30, natomiast Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach w każdy piątek listopada o godz. 16.30.
 3. W listopadzie można zyskać odpust zupełny za zmarłych modląc się za nich i równocześnie nawiedzając cmentarze lub inne miejsca pochówku (np. Bazylika lub krużganki). Odpust ten można zyskać od 1 do 8 listopada pod zwykłymi warunkami. W pozostałych dniach można zyskać odpust cząstkowy.
 4. Fundacja God’s Foundation, wspólnota Koinonia i Klasztor Franciszkanów zapraszają na pokaz filmu “Ojciec Światłości”, który odbędzie się dzisiaj o godz. 20.00 w Auli bł. Jakuba. Wejście od strony Plant. Wstęp wolny.
 5. We czwartek, 9 listopada o 16.30 będzie sprawowana Msza święta o kanonizację bł. Anieli Salawy, a po niej nabożeństwo przy relikwiach Błogosławionej. Serdecznie zapraszamy.
 6. W sobotę, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości naszej Ojczyzny. W modlitwach dziękujmy Bogu za dar wolności i prośmy Go o zgodę, pokój i dobro między Polakami. Módlmy się też za zmarłych, którzy w służbie Ojczyzny i za Jej wolność oddali swoje życie.
 7. W przyszłą niedzielę, 12 listopada o godz. 14.30 comiesięczna Msza św. w języku hiszpańskim. Półgodziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku.
 8. Siostry klaryski zapraszają na nowennę modlitw ku czci bł. Salomei od 10 do 18 listopada. W tych dniach Msza św. o godz. 17.00. w kościele św. Andrzeja Apostoła.
 9. Międzynarodowe Towarzystwo Naukowe Fides et Ratio zaprasza na sesję naukową w ramach Dni Jana Pawła II zatytułowaną Veritatis Splendor wobec post-prawdy. Sesja odbędzie się 7 listopada godz. 17.00 w Auli bł. Jakuba Strzemię, wejście od strony Plant. Wykład wprowadzający wygłosi Arcybiskup Metropolita prof. dr hab. Marek Jędraszewski.
 10. Z kalendarza liturgicznego:
  -W środę, 8 listopada wspomnienie bł. Jana Dunsa Szkota, prezbitera i franciszkanina, obrońcy prawdy o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
  -W czwartek, 9 listopada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  -W piątek, 10 listopada wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora   Kościoła.
  -W sobotę, 11 listopada wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl