dodano: 10.11.2019 w kategorii:

32 Niedziela Zwykła – 10 listopada 2019 r.

 1. Dzisiaj w kaplicy Matki Bożej Bolesnej o godz. 14.30 Msza św. po hiszpańsku. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Po Mszy św. spotkanie w Salce Katechetycznej. Zapraszamy.
 2. Jutro, 11 listopada Święto Niepodległości. W modlitwach dziękujmy Bogu za dar wolności naszej Ojczyzny i prośmy Go o zgodę, pokój i dobro między Polakami. Módlmy się też za zmarłych, którzy w służbie Ojczyzny i za Jej wolność oddali swoje życie.
 3. W sobotę, 16 listopada rozpoczynamy triduum przed świętem bł. Salomei. Kazania w czasie Mszy św. o 16.30 głosi o. Krzysztof Kukułka z naszej wspólnoty. Zapraszamy na kolejne dni triduum.
 4. Stowarzyszenie Chór Cecyliański w Krakowie serdecznie zaprasza w niedzielę za tydzień na Mszę św. o godz. 12.00 za zmarłych członków chóru oraz „Koncert Pamięci…”. Na zaproszenie Chóru Cecyliańskiego wystąpią: Gabriela Stolińska -sopran, Sławomir Biernat – tenor, Jan Kubas – bas, orkiestra smyczkowa i chór Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni oraz Bocheński chór kameralny Salt Singers z MDK w Bochni. Całością dyrygować będzie Tomasz Półtorak. Podczas Mszy św. zostanie wykonana Msza Franciszka Schuberta.
 5. Od środy, 13 listopada do przyszłej niedzieli obchody Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej mające na celu pomoc osobom w kryzysie bezdomności a także uwrażliwienie i zachętę do codziennego niesienia pomocy ubogim.
 6. Do 28 listopada po Mszy św. o godz. 16.30 modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach, natomiast w każdy piątek listopada o godz. 16.30 sprawowana jest Msza św. w ich intencji.
 7. Wraz z Katechistami Drogi Neokatechumenalnej zachęcamy do wzięcia udziału w cyklu spotkań katechetycznych pomocnych w odkrywaniu istoty Chrztu Świętego i świadomym przeżywaniu wtajemniczenia chrześcijańskiego. Katechezy odbywają się we wtorki i czwartki o 19.30 w Sali Włoskiej (wejście od strony Placu Wszystkich Świętych).
 8. Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza na zajęcia Szkoły Duchowości Franciszkańskiej. Rozpoczęcie w najbliższą sobotę 16 listopada. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 9. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 11 listopada wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
  -We wtorek, 12 listopada wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  -W środę, 13 listopada wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników polskich.
  -We czwartek, 14 listopada wspomnienie św. Mikołaja Tevelićia i Towarzyszy, męczenników.

 

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl