dodano: 12.11.2017 w kategorii:

32 Niedziela Zwykła – 12 listopada 2017 r.

 1. Zgodnie z prośbą Księdza Arcybiskupa Metropolity w dniu dzisiejszym przy wyjściach z Bazyliki kwesta przeznaczona na Święto Ubogich oraz na archidiecezjalne dzieła miłosierdzia. Dziękujemy za wsparcie.
 2. W ramach obchodów Światowego Dnia Ubogich, który trwa do przyszłej niedzieli, w poniedziałek, 13 listopada o godz. 18.00 w Auli bł. Jakuba projekcja filmu „Pogoda na jutro” oraz spotkanie z reżyserem Jerzym Stuhrem.
 3. We środę, 15 listopada o godz. 16.00 Różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza św. wotywna ku czci błogosławionych męczenników Zbigniewa i Michała w kaplicy Męki Pańskiej.
 4. We czwartek, 16 listopada rozpoczynamy triduum przed świętem bł. Salomei. Kazania w czasie Mszy św. o 16.30 głosi o. Piotr Roman Gryziec z naszej wspólnoty. Zapraszamy na kolejne dni triduum.
 5. 19 listopada, w niedzielę u sióstr klarysek i w Bazylice dzień bł. Salomei, księżnej i pierwszej polskiej klaryski. Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczą i Słowo Boże głoszą kapucyni. Zapraszamy.
 6. Do 28 listopada po Mszy św. o godz. 16.30 modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach, natomiast w każdy piątek listopada o godz. 16.30 sprawowana jest Msza św. w ich intencji.
 7. W zakrystii do nabycia nowy numer Posłańca św. Antoniego. Serdecznie zachęcamy do lektury.
 8. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 13 listopada wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników.
  -We wtorek, 14 listopada, wspomnienie św. Mikołaja Tavelicia i Towarzyszy, męczenników franciszkańskich.
  -W piątek, 17 listopada święto św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
  -W sobota, 18 listopada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny,  dziewicy i męczennicy.

 

Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl