dodano: 10.11.2016 w kategorii:

32 Niedziela Zwykła – 6 listopada 2016 r.

 1. Do 28 listopada po Mszy św. o godz. 16.30 modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach, natomiast w każdy piątek listopada o godz. 16.30 sprawowana jest Msza św. w tej intencji.
 2. Do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych nawiedzając cmentarze lub inne miejsca pochówku (np. Bazylika lub krużganki) i pomodlić się za nich. W pozostałych dniach listopada można zyskać odpust cząstkowy.
 3. W środę, 9 listopada o 16.30 będzie sprawowana Msza święta o kanonizację bł. Anieli Salawy, a po niej nabożeństwo przy relikwiach Błogosławionej. Serdecznie zapraszamy.
 4. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości naszej Ojczyzny. W modlitwach dziękujmy Bogu za dar wolności i prośmy Go o zgodę, pokój i dobro między Polakami. Módlmy się również za zmarłych, którzy w służbie Ojczyzny i za Jej wolność oddali swoje życie.
 5. Siostry klaryski zapraszają na nowennę modlitw ku czci bł. Salomei od 10 do 18 listopada. W tych dniach Msza św. o godz. 17.00. w kościele św. Andrzeja Apostoła, przy ul. Grodzkiej.
 6. Trwa zbiórka używanych ale nieuszkodzonych okularów korekcyjnych bez cylindrów i przeciwsłonecznych dla Afryki. W oznakowanym woreczku foliowym można je składać w zakrystii do 15 listopada. Więcej szczegółów na www.okuliscidlaafryki.pl. W Bazylice akcje koordynuje Franciszkański Zakon Świeckich.
 7. Z kalendarza liturgicznego:
  -We wtorek, 8 listopada wspomnienie bł. Jana Dunsa Szkota, prezbitera i franciszkanina, obrońcy prawdy o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
  -W środę, 9 listopada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  -W czwartek, 10 listopada wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora   Kościoła.
  -W piątek, 11 listopada wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
  -W sobotę, 12 listopada wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika.

Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl