dodano: 7.11.2020 w kategorii:

32 Niedziela Zwykła – 8 listopada 2020 roku

  1. Dzisiaj w kaplicy Matki Bożej Bolesnej o godz. 14.30 Msza św. po hiszpańsku. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Ze względu na pandemię koronawirusa nie będzie spotkania po mszy.
  2. We środę, 11 listopada Święto Niepodległości. Wmodlitwach dziękujmy Bogu za dar wolności naszej Ojczyzny i prośmy Go o zgodę, pokój i dobro między Polakami. Módlmy się też za zmarłych, którzy w służbie Ojczyzny i za Jej wolność oddali swoje życie.
  3. Do 28 listopada po Mszy św. o godz. 16.30 modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach, natomiast w każdy piątek listopada o godz. 16.30 sprawowana jest Msza św. w ich intencji.
  4. Przypominamy wiernym, że w związku z pandemią COVID-19, Penitencjaria Apostolska wydała dekret przedłużający możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla osób odwiedzających cmentarze do końca listopada. Osiem dni, dowolnie wybranych przez wiernych, może być również od siebie oddzielone. Osoby starsze, chore oraz ci, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogły uzyskać odpust zupełny pod warunkiem duchowego dołączenia do pozostałych wiernych.
  5. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy w tym trudnym czasie wspierają nas swoimi modlitwami i ofiarami.
  6. Wraz z Katechistami Drogi Neokatechumenalnej zachęcamy do wzięcia udziału w cyklu spotkań katechetycznych pomocnych w odkrywaniu istoty Chrztu Świętego i świadomym przeżywaniu wtajemniczenia chrześcijańskiego. Katechezy odbywają się we poniedziałki i czwartki po Mszy świętej o godz. 19.00 w Bazylice.
  7. Młodzież, studentów i młode osoby pracujące zapraszamy na niedzielną Eucharystię na godzinę 19.00, a po niej na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu.
  8. Bóg zapłać za wsparcie modlitewne i finansowe naszej wspólnoty podczas pandemii. Ofiary można wpłacać na konto podane na naszej stronie internetowej.
  9. Zgodnie z obecnie obowiązującymi obecnie przepisami jednorazowo w naszej świątyni może przebywać 99 osób, w tym w nawie głównej, transeptach i zakrystii 67 osób w kaplicy Matki Bożej 12 osób i w kaplicy Męki Pańskiej 20 osób. W kościele przebywamy w maseczkach zasłaniających usta i nos. Przy wejściu do świątyni dezynfekujemy ręce. W kolejkach do spowiedzi należy zachować bezpieczną odległość.
  10. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 9 listopada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

We wtorek, 10 listopada wspomnienie św. Leona Wielkiego papieża i doktora kościoła.

We środę, 11 listopada wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

We czwartek, 12 listopada wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

W piątek , 13 listopada wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników polskich.

W sobotę, 14 listopada wspomnienie św. Mikołaja Tevelićia i Towarzyszy, męczenników.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa. Pan niech Was obdarzy pokojem!

Franciszkanie.

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl