dodano: 13.11.2016 w kategorii:

33 Niedziela Zwykła – 13 listopada 2016 r.

 1. Do piątku 18 listopada trwa nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Modlitwy nowennowe podczas nabożeństwa po Mszy św. o godz. 9.00 w Kaplicy Matki Bożej.
 2. We środę, 16 listopada rozpoczynamy triduum przed świętem bł. Salomei. Kazania w czasie mszy św. o 16.30 głosi o. Rafał Antoszczuk z naszej wspólnoty. Zapraszamy na kolejne dni triduum.
 3. 17 listopada, w środę o godz. 16.30 Msza św. w intencji zmarłych z Hospicjum św. Łazarza i tych, którzy odeszli przed nami, której przewodniczyć będzie ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz. Zapraszamy w imieniu Hospicjum św. Łazarza, które zamówiło tę Mszę św.
 4. 19 listopada, w sobotę, u sióstr klarysek i w naszej Bazylice święto bł. Salomei, księżnej i pierwszej polskiej klaryski. Mszy św. o godz. 16.30 przewodniczą i Słowo Boże głoszą kapucyni. Zapraszamy.
 5. Również w sobotę 19 listopada o godz. 10.00 na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, w przeddzień Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach zostanie dokonanyJubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W wydarzeniu wezmą udział biskupi, kapłani, osoby konsekrowane oraz wierni świeccy, w tym również przedstawiciele władz. Wierni, którzy nie posiadają kart wstępu, będą mogli uczestniczyć w uroczystości na placu przed bazyliką, gdzie zapewniona będzie transmisja za pośrednictwem telebimów.
 6. W przyszłą niedzielę 20 listopada w Bazylice, podobnie jak we wszystkich kościołach w Polsce, po każdej Mszy świętej dokonamy Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Będzie to zwieńczeniem Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski.
 7. Do 28 listopada po Mszy św. o godz. 16.30 modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach, natomiast w każdy piątek listopada o godz. 16.30 sprawowana jest Msza św. w tej intencji.
 8. Do 15 listopada trwa zbiórka okularów dla Afryki.
 9. Zły stan konstrukcyjny ołtarza głównego zmusza nas do przeprowadzenia natychmiastowych badań i zabezpieczenia odspojonych dekoracji. Zwracamy się o wsparcie w sfinansowaniu koniecznych prac. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy ołtarzu św. Antoniego. Za wszelką dobroć niech Pan Wam wynagrodzi.
 10. Z kalendarza liturgicznego:
  W poniedziałek, 14 listopada, wspomnienie św. Mikołaja Tavelicia i Towarzyszy, męczenników.
  We czwartek, 17 listopada święto św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
  W piątek, 18 listopada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny,  dziewicy i męczennicy

Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl