dodano: 14.11.2020 w kategorii:

33 Niedziela Zwykła – 15 listopada 2020 roku

  1. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 16.30 Koronka ku czci Matki Bożej Bolesnej. Po nabożeństwie spotkanie Bractwa Matki Bożej Bolesnej w Sali Włoskiej.
  2. Od poniedziałku, 16 listopada rozpoczynamy triduum przed świętem bł. Salomei. Kazania w czasie Mszy świętych o 16.30 będzie głosił o.prof. dr hab. Zdzisław Gogola z naszej wspólnoty. Zapraszamy na kolejne dni triduum.
  3. We środę, 18 listopada o godz. 16.00 różaniec w intencji misji w Kaplicy Matki Bożej Bolesnej, a następnie o godz. 16.30 przy ołtarzu głównym Msza święta wotywna ku czci ogosławionych męczenników Zbigniewa i Michała oraz drugi dzień triduum do bł . Salomei.
  4. We czwartek 19 listopada o godz. 16.30 uroczysta suma odpustowa, której będą przewodniczyć Kapucyni z ul. Loretańskiej. Po Mszy świętej nabożeństwo i uczczenie relikwii bł. Salomei (z racji remontu przy ołtarz głównym).
  5. Do 28 listopada po Mszy św. o godz. 16.30 modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach, a w każdy piątek listopada o godz. 16.30 Msza św. w ich intencji.
  6. Wraz z Katechistami Drogi Neokatechumenalnej zachęcamy do wzięcia udziału w cyklu spotkań katechetycznych pomocnych w odkrywaniu istoty Chrztu Świętego i świadomym przeżywaniu wiary. Katechezy w poniedziałki i czwartki po Mszy świętej o godz. 19.00 w Bazylice.
  7. Młodzież, studentów i młode osoby pracujące zapraszamy na niedzielną Eucharystię na godzinę 19.00, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu.
  8. Przypominamy, że zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami jednorazowo w naszej świątyni może przebywać 99 osób, w tym w nawie głównej, transeptach i zakrystii 67 osób w kaplicy Matki Bożej 12 osób i w kaplicy Męki Pańskiej 20 osób. W kościele przebywamy w maseczkach zasłaniających usta i nos. Przy wejściu do świątyni dezynfekujemy ręce. W kolejkach do spowiedzi zachowujemy bezpieczną odległość.
  9. Z kalendarza liturgicznego:

We wtorek, 17 listopada święto św. Elżbiety Węgierskiej zakonnicy, patronki FZŚ.

We środę, 18 listopada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

We czwartek, 19 listopada święto bł. Salomei, dziewicy, pierwszej polskiej klaryski, której grób znajduje się w Bazylice w kaplicy jej poświęconej.

W piątek, 20 listopada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera i zakonnika.

W sobotę, 21 listopada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, dzień modlitwy o kanonizację bł. Jakuba Strzemię.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa. Pan niech Was obdarzy pokojem!    Franciszkanie                                                                                                    

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl