dodano: 18.11.2018 w kategorii:

33 Niedziela Zwykła – 18 listopada 2018 r.

  1. Trwa triduum przygotowujące do święta bł. Salomei. Kazania w czasie Mszy świętych o godz. 9.30, 11.00, 12.00 i 16.30 głosi o. Andrzej Zając z naszej wspólnoty.
  2. Zapraszamy serdecznie na jutrzejsze uroczystości w Jubileuszowym Roku 750.lecia śmierci bł. Salomei. O godz.16.30 Msza św. pod przewodnictwem ojca prowincjała Mariana Gołąba OFMConv, po niej nabożeństwo przy Grobie Błogosławionej i uczczenie jej relikwii. Przypominamy, że codziennie do końca 2018 r. za nawiedzenie grobu Bł. Salomei i pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny.
  3. Dzisiaj spotkanie duszpasterstwa osób niewidomych i niedowidzących. O godz. 11.30 katecheza w Sali Węgierskiej, wejście przez parking, zaś o godz. 13.15 Msza św. w kaplicy Matki Bożej Bolesnej. Spotkania odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
  4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.30 Koronka ku czci Matki Bożej Bolesnej. Po nabożeństwie spotkanie Bractwa Matki Bożej Bolesnej w Sali Włoskiej.
  5. We środę, 21 listopada o godz. 16.00 Różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza św. wotywna ku czci błogosławionych męczenników Zbigniewa i Michała w kaplicy Męki Pańskiej.
  6. Także w środę po Mszy świętej o godz. 19.00 w Sali św. Eligiusza kolejna katecheza: Liturgia – Przez Chrystusa z Chrystusem i w Chrystusie. Podczas spotkania można usłyszeć treści związane liturgią, które pomogą w jej bardziej świadomym przeżywaniu.
  7. Chór Cecyliański serdecznie zaprasza na Koncert Jubileuszowy z okazji 95-lecia istnienia, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 25 listopada o godz. 18.00 w Auli Bł. Jakuba. Podczas koncertu wystąpią światowej sławy sopranistka Elżbieta Towarnicka, Chór Kameralny Vivace Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego, Krakowski Chór Akademicki UJ, Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej w Bochni oraz  solenizant Chór Cecyliański.
  8. Do 28 listopada po Mszy św. o godz. 16.30 modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach, natomiast w każdy piątek listopada o godz. 16.30 sprawowana jest Msza św. w ich intencji.
  9. Siostry Klaryski zapraszają na 20 listopada na 17.00  na Mszę św., w intencji dziękczynnej za życie, powołanie i świętość bł. Salomei.
  10. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 19 listopada święto bł. Salomei, dziewicy, pierwszej polskiej klaryski.

We wtorek, 20 listopada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera i zakonnika.

We środę 21 listopada,  wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, dzień modlitwy o kanonizację bł. Jakuba Strzemię.

We czwartek, 22 listopada, wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Wyrażamy wdzięczność s. organistce Marcie, a także Chórowi Cecyliańskiemu, scholom i wszystkim, którzy poprzez muzykę i śpiew przyczyniają się do piękniejszego przeżycia liturgii. Bóg zapłać!

W sobotę, 24 listopada,  wspomnienie świętych męczenników Andrzeja  Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

Pan niech Was obdarzy pokojem!   

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl