dodano: 19.11.2017 w kategorii:

33 Niedziela Zwykła – 19 listopada 2017 r.

 1. W dniu dzisiejszym obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. Warto rozejrzeć się wokół siebie i dostrzec potrzebujących i to nie tylko wsparcia materialnego, ale przede wszystkim miłości, przełożonej na poświęcony czas i konkretne czyny.
 2. Dzisiaj u sióstr klarysek i w Bazylice dzień bł. Salomei, księżnej i pierwszej polskiej klaryski. Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczą i Słowo Boże głoszą kapucyni. Zapraszamy do kaplicy ej poświęconej bł. Salomei, w której znajduje się jej grób i do modlitwy za wstawiennictwem Błogosławionej.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.30 Koronka ku czci Matki Bożej Bolesnej. Po nabożeństwie spotkanie Bractwa Matki Bożej Bolesnej w Sali Włoskiej.
 4. W przyszłą niedzielę, 26 listopada po Mszy św. o godz. 12.00 obędzie się koncert Chóru Cecyliańskiego, poświęcony pamięci zmarłych chórzystów. Serdecznie zapraszamy.
 5. Także w przyszłą niedzielę przy wyjściach z Bazyliki kwesta na rzecz Małopolskiego Integracyjnego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego Niewidomych.
 6. Do 28 listopada po Mszy św. o godz. 16.30 modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach, natomiast w każdy piątek listopada o godz. 16.30 sprawowana jest Msza św. w ich intencji.
 7. W zakrystii jest jeszcze do nabycia nowy numer Posłańca św. Antoniego. Serdecznie zachęcamy do lektury.
 8. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 20 listopada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera i zakonnika.
  -We wtorek, 21 listopada,  wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, dzień modlitwy o kanonizację bł. Jakuba Strzemię.
  -We środę, 22 listopada, wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Wyrażamy wdzięczność s. organistce Marcie, a także Chórowi Cecyliańskiemu, scholom i wszystkim, którzy poprzez muzykę i śpiew przyczyniają się do piękniejszego przeżycia liturgii. Bóg zapłać!
  -1W piątek, 24 listopada,  wspomnienie świętych męczenników Andrzeja  Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.

 

Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl