dodano: 20.11.2016 w kategorii:

34 Niedziela Zwykła – 20 listopada 2016 r.

 1. Dzisiejsza niedziela Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny. W Bazylice, podobnie jak we wszystkich kościołach w Polsce, po każdej Mszy świętej dokonamy Jubileuszowego Aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Będzie to zwieńczenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.30 Akt przyjęcia, modlitwy ku czci Matki Bożej Bolesnej oraz procesja Eucharystyczna. Po procesji spotkanie Bractwa Matki Bożej Bolesnej w Sali Włoskiej.
 3. W przyszłą niedzielę, 27 listopada po Mszy św. o godz. 12.00 obędzie się koncert Chóru Cecyliańskiego oraz towarzysząca mu zbiórka datków, które będą przekazane na remont ołtarza głównego.
 4. Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań zaprasza na czuwanie w duchu Taizè w środę, 23 listopada w kaplicy św. Eligiusza o godz. 19.00. Zaprasza również na wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych do Rygi. Zapisy do 27 listopada. Szczegóły na plakatach i na stronie franciszek.pl.
 5. Do 28 listopada po Mszy św. o godz. 16.30 modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach, natomiast w każdy piątek listopada o godz. 16.30 sprawowana jest Msza św. w tej intencji.
 6. Zły stan konstrukcyjny ołtarza głównego zmusza nas do przeprowadzenia natychmiastowych badań i zabezpieczenia odspojonych dekoracji. Zwracamy się o wsparcie w sfinansowaniu koniecznych prac. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy ołtarzu św. Antoniego. Za wszelką dobroć niech Pan Wam wynagrodzi.
 7. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 21 listopada,  wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, dzień modlitwy o kanonizację bł. Jakuba Strzemię.
  -We wtorek, 22 listopada, wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Wyrażamy wdzięczność s. organistce Marcie, a także Chórowi Cecyliańskiemu, scholom i wszystkim, którzy poprzez muzykę i śpiew przyczyniają się do piękniejszego przeżycia liturgii. Bóg zapłać!
  -We czwartek, 24 listopada,  wspomnienie świętych męczenników Andrzeja  Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.
  -W sobotę, 26 listopada wspomnienie  św. Leonarda z Porto Maurizio, zakonnika i kapłana.

Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl