dodano: 22.12.2016 w kategorii:

4 Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2016 r.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.30 zostaną odprawione Dróżki ku czci Matki Bożej. Rozważania poprowadzi o. Marcin Jelinek. Po Dróżkach w Sali Włoskiej okazja do zapisania się do Bractwa Matki Bożej Bolesnej.
 2. Na Mszy św. o godz. 16.30 Skauci Europy przyniosą w darach Betlejemskie Światło Pokoju. Po Mszy św. chętni będą mogli zabrać światło do swoich domów.
 3. Do końca Adwentu, oprócz niedziel, o godz. 16.30 odprawiane są Roraty czyli Msze święte ku czci Matki Bożej.
 4. Od dziś do piątku całodzienna przedświąteczna spowiedź od godz. 6.00 do 20.00. Natomiast w Sobotę, w Wigilię od godz. 6.00 do godz. 15.00. Prosimy o nieodkładanie sakramentu pokuty na ostatni dzień przed świętami.
 5. W Wigilię Bożego Narodzenia nie ma popołudniowych Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
 6. Wigilia dla osób samotnych i bezdomnych rozpocznie się 24 grudnia o godz. 14.30 w krużgankach naszego klasztoru.
 7. Sobota, 24 grudnia jest dniem oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Zachęcamy do dobrego przeżycia tego wieczoru: z modlitwą, czytaniem Ewangelii o narodzinach Pana Jezusa, łamaniem się opłatkiem, wzajemnym pojednaniem i śpiewaniem kolęd.
 8. Pasterka w naszej Bazylice, której będzie przewodniczył o. Prowincjał Marian Gołąb, o godz. 24.00.
 9. W święta Bożego Narodzenia, na placu przed Bazyliką klerycy naszego seminarium organizują „Żywą szopkę”. W Wigilię kolędowanie przy szopce rozpocznie się o godz. 22.00, a o godz. 22.30 do szopki przybędzie ks. kardynał Stanisław Dziwisz i będzie się łamał opłatkiem z obecnymi. Natomiast w pierwszy i drugi dzień świąt kolędowanie przy szopce od godz. 14.00 do 19.00. Zapraszamy. Szczegółowy program jest zamieszczony na plakatach.
 10. W zakrystii Bazyliki są do nabycia świece Caritasu – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, opłatki, najnowszy numer Posłańca świętego Antoniego i płyty z kolędami zespołu Fioretti. Przy ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej jest do zabrania sianko na wigilijny stół.
 11. W przedsionku Bazyliki Fundacja Brat Słońce w ramach akcji „Cuda pod dachem” prowadzi charytatywny kiermasz ozdób świątecznych. Dochód zostanie przeznaczony na remont dachu we franciszkańskim klasztorze w Chęcinach. Prace zostały wykonane przez podopiecznych Stowarzyszenia PADRE i Franciszkańskiego Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień SAN DAMIANO w Chęcinach. Za życzliwość i wsparcie serdecznie dziękujemy.

Na radosny czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl