dodano: 20.12.2020 w kategorii:

4 Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020 roku

  1. Od poniedziałku do środy spowiedź w Bazylice od godz. 6.00 do 20.00. We czwartek, 24 grudnia spowiedź do godz. 14.00.
  2. Czwartek, 24 grudnia jest dniem oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy o godz. 6.00 na ostatnie w tym roku Roraty. Zadbajmy w tym dniu o zachowanie tradycji Wigilijnych. Zachęcamy do zachowania postu, zaś przed wieczerzą Wigilijną pamiętajmy o wspólnej modlitwie, czytaniu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, łamaniu się opłatkiem, wzajemnym składaniu życzeń i wspólnym śpiewie kolęd.
  3. W tym roku z racji pandemii i obowiązujących nas ograniczeń ilościowych w naszej Bazylice zostaną odprawione dwie Pasterki. Wiernych zapraszamy na godz. 22.00 i godz. 24.00. Na czas Pasterki i Świąt Bożego Narodzenia otwieramy dla wiernych krużganki. W naszej Bazylice może się modlić jednocześnie 99 osób, na krużgankach 47, razem 146 osób. Msza Pasterska o północy zostanie odprawiona w intencji naszych przyjaciół i dobrodziejów. Serdecznie zapraszamy.
  4. We czwartek w Wigilię Bożego Narodzenia nie ma popołudniowych Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
  5. W piątek i sobotę, czyli w pierwszy i drugi dzień świąt Msze św. jak w każdą niedzielę.
  6. W tym roku z powodu pandemii na placu przed Bazyliką nie będzie Żywej Szopki. Natomiast zapraszamy do internetu na kolędowanie z zespołem Fioretti w wieczór wigilijny oraz na czuwanie modlitewne w Dzień Bożego Narodzenia. Koncert kolęd będzie transmitowany na Facebooku i Youtubie we czwartek 24 grudnia o 22:00. W piątek 25 grudnia zapraszamy o 20:00 na transmisje adoracji Najświętszego Sakramentu. Szczegóły na profilu facebookowym “Żywa Szopka przy Franciszkańskiej”.
  7. W niedzielę, 27 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Małżeństwa zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00, podczas której zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie i zostanie udzielone ogosławieństwo małżeństwom i rodzinom. Intencję tej Mszy św. ofiarowujemy za pary, które zawarły sakrament małżeństwa w naszej Bazylice w mijającym roku, a było takich par 42.
  8. W zakrystii Bazyliki są do nabycia świece CaritasuWigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki.

Na radosny czas ostatnich godzin Adwentu Pan niech Was obdarzy pokojem.    Franciszkanie                                

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl