dodano: 22.12.2019 w kategorii:

4 Niedziela Adwentu – 22 grudnia 2019 r.

 1. W poniedziałek o godz. 6.00 ostatnie w tym roku Roraty.
 2. Wtorek, 24 grudnia jest dniem oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Zachęcamy do dobrego przeżycia tego wieczoru: z modlitwą, czytaniem Ewangelii o narodzinach Pana Jezusa, łamaniem się opłatkiem, wzajemnym pojednaniem i śpiewaniem kolęd.
 3. Pasterka w naszej Bazylice o godz. 24.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. We wtorek czyli w Wigilię Bożego Narodzenia nie ma popołudniowych Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
 5. Dzisiaj i jutro spowiedź od godz. 6.00 do 20.00. We wtorek, 24 grudnia spowiedź do godz. 14.00.
 6. We środę i czwartek, czyli w pierwszy i drugi dzień świąt Msze św. jak w każdą niedzielę. W święto św. Szczepana nie będzie jednak Mszy św. w języku włoskim.
 7. W święta Bożego Narodzenia, na placu przed Bazyliką klerycy naszego franciszkańskiego seminarium organizują „Żywą szopkę”. W Wigilię kolędowanie przy szopce rozpocznie się o godz. 22.30 gdy do szopki przybędzie ks. abp Marek Jędraszewski i będzie się łamał opłatkiem z obecnymi. Natomiast w pierwszy dzień świąt kolędowanie przy szopce od godz. 14.00 do 19.00. Zapraszamy. Szczegółowy program jest zamieszczony na plakatach.
 8. W piątek, święto św. Jana Ewangelisty. Poświęcenie wina po Mszach świętych.
 9. W przyszłą niedzielą, 29 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy małżeństwa na Mszę św. o godz. 12.00, podczas której zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie i zostanie udzielone błogosławieństwo małżeństwom i rodzinom. Intencję tej Mszy św. ofiarowujemy za pary, które zawarły sakrament małżeństwa w naszej Bazylice w mijającym roku, a było takich par 54.
 10. Fundacja Brat Słońce gorąco dziękuje za wsparcie w minioną niedzielę akcji Wolontariat dla Kresów. Wierni Bazyliki przekazali na ten cel 2 352,25 zł.
 11. W zakrystii Bazyliki są do nabycia świece CaritasuWigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki, a także najnowszy numer Posłańca św. Antoniego.

 

Na radosny czas ostatnich godzin Adwentu Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl