dodano: 23.12.2018 w kategorii:

4 Niedziela Adwentu – 23 grudnia 2018 r.

  1. Poniedziałek, 24 grudnia jest dniem oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Zachęcamy do dobrego przeżycia tego wieczoru: z modlitwą, czytaniem Ewangelii o narodzinach Pana Jezusa, łamaniem się opłatkiem, wzajemnym pojednaniem i śpiewaniem kolęd.
  2. Pasterka w naszej Bazylice, której będzie przewodniczył o. Prowincjał Marian Gołąb, o godz. 24.00. Serdecznie zapraszamy.
  3. W poniedziałek czyli w Wigilię Bożego Narodzenia nie ma popołudniowych Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
  4. Dzisiaj spowiedź od godz. 6.00 do 20.00. W poniedziałek, 24 grudnia spowiedź do godz. 14.00.
  5. We wtorek i środę, czyli w pierwszy i drugi dzień świąt Msze św. jak w każdą niedzielę. W święto św. Szczepana nie będzie jednak Mszy św. w języku włoskim.
  6. W święta Bożego Narodzenia, na placu przed Bazyliką klerycy naszego franciszkańskiego seminarium organizują „Żywą szopkę”. W Wigilię kolędowanie przy szopce rozpocznie się o godz. 22.00, a o godz. 22.30 do szopki przybędzie ks. abp Marek Jędraszewski i będzie się łamał opłatkiem z obecnymi. Natomiast w pierwszy i drugi dzień świąt kolędowanie przy szopce od godz. 14.00 do 19.00. Zapraszamy. Szczegółowy program jest zamieszczony na plakatach.
  7. We czwartek, święto św. Jana Ewangelisty. Poświęcenie wina po Mszach świętych.
  8. W przyszłą niedzielą, 30 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy małżeństwa na Mszę św. o godz. 12.00, podczas której zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie i zostanie udzielone błogosławieństwo małżeństwom i rodzinom. Intencję tej Mszy św. ofiarowujemy za pary, które zawarły sakrament małżeństwa w naszej Bazylice w mijającym roku, a było takich par 41.
  9. W zakrystii Bazyliki są jeszcze do nabycia świece CaritasuWigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki.

Na radosny czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia Pan niech Was obdarzy pokojem. Franciszkanie

 

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl