dodano: 27.12.2017 w kategorii:

4 Niedziela Adwentu – Wigilia Bożego Narodzenia 24 grudnia 2017 r.

  1. Dzisiejsza niedziela, 24 grudnia jest dniem oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Zachęcamy do dobrego przeżycia tego wieczoru: z modlitwą, czytaniem Ewangelii o narodzinach Pana Jezusa, łamaniem się opłatkiem, wzajemnym pojednaniem i śpiewaniem kolęd.
  2. Dzisiaj nie ma popołudniowych Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
  3. Dzisiaj spowiedź do godz. 14.00.
  4. Pasterka w naszej Bazylice, której będzie przewodniczył o. Prowincjał Marian Gołąb, o godz. 24.00. Zapraszamy.
  5. W Boże Narodzenie i w Święto św. Szczepana porządek Mszy św. niedzielny. W drugi dzień świąt nie ma Mszy św. w języku włoskim.
  6. W przyszłą niedzielą, 31 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy małżeństwa na Mszę św. o godz. 12.00, podczas której będzie okazja do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo małżeństw i rodzin.
  7. To równocześnie ostatni dzień Roku Pańskiego 2017, o godz. 30 Msza św., a po niej eucharystyczne nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne. O godz. 23.15 Liturgiczna Godzina Czytań, a o godz. 24.00 Msza św. na powitanie Nowego Roku 2017, tradycja, którą zapoczątkował św. Jan Paweł II jeszcze jako metropolita krakowski. Eucharystii tej przewodniczyć będzie nasz ordynariusz ks. arcybiskup Marek Jędraszewski. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do rozpoczęcia Nowego Roku modlitwą.
  8. W święta Bożego Narodzenia, na placu przed Bazyliką klerycy naszego seminarium organizują „Żywą szopkę”. W Wigilię kolędowanie przy szopce rozpocznie się o godz. 22.30, a do szopki przybędzie ks. arcybiskup Marek Jędraszewski i będzie się łamał opłatkiem z obecnymi. Natomiast w pierwszy i drugi dzień świąt kolędowanie przy szopce od godz. 14.00 do 19.00. Zapraszamy. Szczegółowy program jest zamieszczony na plakatach.
  9. W zakrystii Bazyliki są jeszcze do nabycia świece CaritasuWigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki.

Na ostatnie godziny radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie niech Was umacnia Boże błogosławieństwo. Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl