dodano: 2.05.2020 w kategorii:

4 Niedziela Wielkanocna – 3 maja 2020 roku

 

 1. Dzisiejsza Niedziela nazywana także Niedzielą Dobrego Pasterza jest Światowym Dniem Modlitw o Nowe Powołania. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Nowe Powołania. Zwracamy się do Was z pokorną prośbą, abyście w tym czasie szczególnie pamiętali w swoich modlitwach o powołaniach zakonnych, kapłańskich i misyjnych.
 2. Codziennie nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 16.30.
 3. W sobotę, 9 maja o godz. 16.30 Msza św. o kanonizację bł. Anieli Salawy.
 4. W następną niedzielę, 10 maja w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Msza św. po hiszpańsku o godz. 14.30. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku.
 5. Bazylika pozostaje otwarta. Wejście do świątyni tylko od strony Plant i od ul. Brackiej. Wszystkie Msze św. są sprawowane według zwykłego porządku. Również możliwość spowiedzi w zwykłych godzinach.
 6. W Bazylice jednorazowo może przebywać 86 osób, w tym w nawie głównej i transeptach 55 osób, w kaplicy Matki Bożej 11 osób i w kaplicy Męki Pańskiej 20 osób.
 7. W kolejkach do spowiedzi, w czasie i po liturgii należy zachować bezpieczną odległość co najmniej dwóch metrów.
 8. Można uczestniczyć w liturgii poprzez transmisje internetowe, które odbywają się poprzez kanał YouTube strony franciszkanie.pl oraz media społecznościowe klasztoru i seminarium.
 9. Wyrażamy wdzięczność wszystkim naszym Przyjaciołom, Dobrodziejom i Ofiarodawcom. Dziękujemy Wam wszystkim, którzy modlicie się z nami tutaj w Bazylice i za pośrednictwem transmisji internetowych. Szczególnie dziękujemy, że wspieracie nas duchowo i materialnie. Z całego serca wraz z pamięcią modlitewną mówimy wszystkim: Bóg zapłać.
 10. Z kalendarza liturgicznego:
 11. W poniedziałek, 4 maja święto Św. Floriana, męczennika i patrona Krakowa.
 12. We wtorek, 5 maja wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.
 13. W środę, 6 maja święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów.
 14. W piątek, 8 maja uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.         

           Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Niepokalanej i wstawiennictwa świętych patronów. Pan niech Was obdarzy pokojem!                                                                                                                                                       Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl