dodano: 7.05.2017 w kategorii:

4 Niedziela Wielkanocna – 7 maja 2017 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy w Kościele Tydzień modlitw o powołania zakonne i kapłańskie.
 2. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godz. 16.30.
 3. We wtorek, 9 maja o godz. 16.30 Msza św. o kanonizację bł. Anieli Salawy.
 4. Za tydzień w niedzielę, 14 maja w Krakowie przypadają główne uroczystości św. Stanisława. O godz. 9.00 z Katedry na Wawelu wyruszy procesja na Skałkę, o godz. 10.00 rozpocznie się Msza św., której będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Osobę Ojca Świętego będzie reprezentował Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.
  Do udziału zapraszamy bractwa, poczty sztandarowe i grupy duszpasterskie. Zbiórka w krużgankach klasztornych o godz. 7.45, a wyjście ze sztandarami o godz. 8.15.
 5. Także w przyszłą niedzielę, 14 maja o godz. 20.00 w Bazylice Jubileuszowy Koncert pod honorowym patronatem metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego z okazji Rocznicy Urodzin Kardynała Adama Stefana Sapiehy w wykonaniu Capelli Cracoviensis. Na koncert zapraszają Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa, Klasztor Franciszkanów i Tygodnik Powszechny. Wstęp wolny
 6. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 8 maja uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
  -W piątek, 12 maja wspomnienie św. Leopolda Mandicia, prezbitera i zakonnika, patrona spowiedników.
  -W sobotę, 13 maja wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, 100. Rocznica objawień. Rzadko które wydarzenie religijne odegrało tak ważną rolę w dziejach Kościoła, a nawet całego świata, jak objawienia fatimskie, a zwłaszcza ich przesłanie. Rozpoczęły się one 13 maja 1917 roku w małej wiosce portugalskiej i trwały 6 miesięcy, do 13 października. Maryja przekazała trojgu dzieci Boże wezwanie do pokuty, nawrócenia, a zarazem ostrzegała przed skutkami dalszego, uporczywego trwania ludzkości w grzechach. 

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Niepokalanej i wstawiennictwa św. Stanisława. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

 

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl