dodano: 11.03.2018 w kategorii:

4 Niedziela Wielkiego Postu – 11 marca 2018 r.

  1. W przyszłą niedzielę, 18 marca, w naszej Bazylice rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla wszystkich wiernych. Prowadzić je będzie o. Andrzej Zając OFMConv. W poniedziałek, wtorek, środę kazania rekolekcyjne w czasie Mszy św. o godz. 9.00 i 16.30.
  2. Dzisiaj o godz. 14.30 w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Msza św. po hiszpańsku. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Po Mszy św. spotkanie w Salce Katechetycznej.
  3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 17.15. W piątek o godz. 9.00 Msza św. w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa pasyjne Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nim Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego.
  4. Od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 Jutrznia czyli liturgiczna modlitwa psalmami. Zapraszamy.
  5. Codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa.
  6. W Wielkim Poście nie ma Mszy św. w piątki o godz. 18.00.
  7. W następną niedzielę, 18 marca, a także w każdą trzecią niedzielę miesiąca w Kaplicy Matki Bożej Bolesnej o godz. 13.15 będzie odprawiana Msza św. dla osób niewidomych i niedowidzących. Mszę św. poprzedzi spotkanie duszpasterskiedla tychże osób, które rozpoczyna się o godz. 11.30 w Sali Węgierskiej, wejście od parkingu. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
  8. W przyszłą niedzielę, 18 marca w czasie Mszy św. o godz. 16.30 zaśpiewają wspólnie Chór VIII LO Canticum Canticorum i Chór Akademii Sztuk Pięknych Cantus Firmus wykonując utwory wielkopostne polskich kompozytorów.
  9. Także za tydzień, w niedzielę 18 marca arcybiskup metropolita krakowski Marek Jędraszewski poprowadzi Akademicką Drogę Krzyżową ulicami Krakowa. Droga Krzyżowa rozpocznie się przed kolegiatą św. Anny o godz. 20.30, a zakończy się ok. godz. 22.00 na Placu Franciszkańskim pod „Oknem Papieskim”. Zapraszają duszpasterze i studenci krakowskich duszpasterstw akademickich.

Błogosławionego czasu, pełnego owoców postu, modlitwy i uczynków miłosierdzia.
Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl