dodano: 26.03.2017 w kategorii:

4 Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2017 r.

  1. W przyszłą niedzielę, 2 kwietnia, w naszej Bazylice rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla wszystkich wiernych. Prowadzić je będzie o. Łukasz Gora. W poniedziałek, wtorek, środę kazania rekolekcyjne w czasie Mszy św. o godz. 9.00 i 16.30.
  2. Gorzkie Żale dzisiaj, jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 17.15.
  3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o godz. 9.00 Msza św. w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nim Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego.
  4. W dni powszednie Wielkiego Postu wspólnota neokatechumenalna przy naszej Bazylice, zaprasza wszystkich chętnych na śpiewaną poranną modlitwę brewiarzową – Jutrznię, o godz. 5.45 do Sali Włoskiej.  
  5. W Wielkim Poście nie ma Mszy św. w piątki o godz. 18.00.
  6. Codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa.
  7. W poniedziałek, 27 marca o godz. 19.00 w Auli bł. Jakuba odbędzie się spotkanie z Tomaszem Terlikowskim, autorem nowej biografii świętego o. Maksymiliana M. Kolbego. Podczas spotkania będzie można kupić książkę w specjalnej cenie.
  8. W przyszłą niedzielę, 2 kwietnia arcybiskup metropolita krakowski Marek Jędraszewski poprowadzi Akademicką Drogę Krzyżową ulicami Krakowa. Droga Krzyżowa rozpocznie się przed kolegiatą św. Anny o godz. 20.30, a zakończy się ok. godz. 22.00 na Placu Franciszkańskim pod „Oknem Papieskim”. Zapraszają duszpasterze i studenci krakowskich duszpasterstw akademickich.

Błogosławionego czasu, pełnego owoców postu, modlitwy i uczynków miłosierdzia.
Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl