dodano: 10.04.2019 w kategorii:

4 Niedziela Wielkiego Postu

1. W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia, w naszej Bazylice rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla wszystkich wiernych zatytułowane „Panie, naucz nas się modlić”. Prowadzić je będzie o. Roman Banasik OFMConv. W poniedziałek, wtorek, środę kazania rekolekcyjne w czasie Mszy św. o godz. 9.00 i 16.30.

2. Dzisiaj Gorzkie Żale, jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 17.15.

3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

W każdy piątek o godz. 9.00 Msza św. w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo pasyjne Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nim Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego.

Codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa.

4. Od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 Jutrznia czyli liturgiczna modlitwa psalmami.

5. W Wielkim Poście w piątki nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

6. Wspólnota Maryja zaprasza na najbliższą niedzielę, 7 kwietnia na charytatywny kiermasz świąteczny, który odbywać się będzie przed wejściem do Bazyliki oraz w Auli bł. Jakuba. Podczas kiermaszu można będzie spotkać się przy włoskiej kawie i domowych wypiekach oraz zaopatrzyć się w świąteczne ozdoby, wyroby z ceramiki oraz herbaty z różnych zakątków świata. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na dofinansowanie udziału w corocznym międzynarodowym zlocie wspólnot Maryja.

7. Przez kilka niedziel przed wejściem od strony Plant będą rozprowadzane dwie specjalne publikacje związane z Bazyliką. Pierwsza z okazji przypadającej w tym roku 111 rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Bolesnej, czczonej tutaj od wieków „Smętnej Dobrodziejki Krakowa”. Druga książka dotyczy naszych męczenników bł. Zbigniewa i Michała w 28 rocznicę ich śmierci. Zachęcamy do zainteresowania się tymi publikacjami.

8. W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia arcybiskup metropolita krakowski Marek Jędraszewski poprowadzi Akademicką Drogę Krzyżową ulicami Krakowa. Droga Krzyżowa rozpocznie się przed kolegiatą św. Anny o godz. 20.30, a zakończy się ok. godz. 22.00 na Placu Franciszkańskim pod „Oknem Papieskim”. Zapraszają duszpasterze i studenci krakowskich duszpasterstw akademickich.

Błogosławionego czasu, pełnego owoców postu, modlitwy i uczynków miłosierdzia.

Pan niech Was obdarzy pokojem!                                                                                        

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl