dodano: 2.02.2020 w kategorii:

4 Niedziela Zwykła – 2 lutego 2020 r.

 1. Dzisiaj święto Ofiarowania Pańskiego tradycyjnie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Dniem Życia Konsekrowanego. Ofiary składane na tace przeznaczone są na wsparcie zakonów klauzurowych.
 2. Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 19.00, doroczny Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Chóru Cecyliańskiego pod dyrekcją Tomasza Półtoraka. Wystąpi wybitna sopranistka Elżbieta Towarnicka, na organach zagra Krzysztof Michałek, koncert poprowadzi Jerzy Górecki. Podczas koncertu wolontariusze z Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum im. św. Łazarza w Nowej Hucie przeprowadzą kwestę przeznaczoną w całości na rzecz swoich podopiecznych. Serdecznie zapraszamy.
 3. W poniedziałek o godz. 20.00 Czuwanie Taizé w Sali św. Eligiusza, wejście przez krużganki. Zapraszamy.
 4. 6 lutego w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 19.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji powołanych.
 5. W następną niedzielę w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Msza św. po hiszpańsku o godz. 14.30. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Po Mszy św. spotkanie w Salce Katechetycznej. Zapraszamy.
 6. Także za tydzień w niedzielę, 9 lutego, o godz. 16.30 Msza św. w intencji kanonizacji bł. Anieli Salawy, a po Mszy św. uczczenie jej relikwii i modlitwy w Kaplicy Męki Pańskiej.
 7. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszach św. o godz. 9.00 i 16.30 błogosławieństwo za jego przyczyną o uzdrowienie z chorób gardła oraz poświęcenie jabłek.
  -We środę, 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszach św. o godz. 9.00 i 16.30 poświęcenie chleba, soli i wody na jej pamiątkę.
  -We czwartek, 6 lutego wspomnienie św. Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników z Japonii.
  -W piątek, 7 lutego wspomnienie św. Kolety z Corbie, dziewicy, klaryski, reformatorki zakonu braci mniejszych. Pierwszy piątek miesiąca.

 

Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl