dodano: 28.01.2018 w kategorii:

4 Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2018 r.

 1. Dzisiaj o godz. 14.00 w kościele Bernardynów odbędzie się IV Charytatywny Koncert na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Janusza Skalskiego. W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału.
 2. W piątek, 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego. Porządek Mszy świętych jak w dni powszednie. Błogosławienie gromnic podczas każdej Mszy św. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich osób zakonnych. Taca zebrana w tym dniu przeznaczona jest na pomoc zakonom klauzurowym.
 3. Także w piątek po Mszy św. o godz. 19.00, doroczny Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Chóru Cecyliańskiego pod dyrekcją Tomasza Półtoraka i Chóru Kameralnego Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie. Wystąpi także wybitna sopranistka Elżbieta Towarnicka, na organach zagra Krzysztof Michałek. Podczas koncertu będzie prowadzona kwesta na rzecz podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Św. Łazarza” w Krakowie. Serdecznie zapraszamy.
 4. W zakrystii do nabycia nowy numer Posłańca św. Antoniego i Rycerz Niepokalanej. Serdecznie zachęcamy do lektury.
 5. W zeszłą niedzielę podczas kwesty Polskiej Misji Medycznej na zakup protez dla syryjskich dzieci zebrano 5415,22 PLN, 20 USD, 5,40 GBP oraz 1,20 EUR. W imieniu organizatorów przekazujemy serdeczne podziękowanie za okazane wsparcie.
 6. Z kalendarza liturgicznego:
  -W wtorek, 30 stycznia wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy.
  -W środę, 31 stycznia wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.
  -W piątek, 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego. To także I piątek miesiąca.
  -W sobotę, 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszach św. o godz. 9.00 i 16.30 błogosławieństwo za jego przyczyną o uzdrowienie z chorób gardła oraz poświęcenie jabłek.

Błogosławionego czasu, pełnego Bożej łaski i opieki Matki Najświętszej.
Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl