dodano: 31.01.2017 w kategorii:

4 Niedziela Zwykła – 29 stycznia 2017 r.

 1. Dzisiaj kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Pojednanie, miłość Chrystusa przynagla nas”. Program obchodów na plakatach.
 2. Dzisiaj o godzinie 13.00 ( po Mszy św. o godzinie 12.00) wystąpi Krakowski Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego pod dyrekcją Olega Sznicara oraz Chór Cecyliański pod dyrekcją Tomasza Półtoraka. Połączone chóry wykonają pastorałkę „Z opłatkiem” Bernardino Rizziego.
 3. Także dzisiaj serdecznie zapraszamy po Mszy św. o godz. 19.00 na wspólne kolędowanie razem z franciszkanami do Auli bł. Jakuba Strzemię.
 4. Także dzisiaj w kolegiacie św. Anny charytatywny koncert Kolędy do nieba”,na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej prof. Janusza Skalskiego. Początek o godz. 15.20.
 5. We wtorek, 31 stycznia XVII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce pod hasłem: „Chrześcijanie i muzułmanie: adresaci Bożego miłosierdzia”. O godz. 15.30 w naszej Bazylice nabożeństwo słowa Bożego, któremu będzie przewodniczył bp Grzegorz Ryś. O godz. 16.30 na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II przy ul. Franciszkańskiej 1, spotkanie z Janiną Ochojską z Polskiej Akcji Humanitarnej zatytułowane: Czy muzułmanin jest moim bliźnim?
 6. We czwartek, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego. Porządek Mszy świętych jak w dni powszednie. Błogosławienie gromnic podczas każdej Mszy św. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Taca zebrana w tym dniu przeznaczona jest na pomoc zakonom klauzurowym.
 7. We czwartek, 2 lutego o godzinie 19.45 tradycyjny Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Chóru Cecyliańskiego pod dyrekcją Tomasza Półtoraka. Podczas koncertu wystąpi wybitna sopranista Elżbieta Towarnicka, na organach zagra Krzysztof Michałek, koncert poprowadzi Lidia Jazgar. Podczas koncertu odbędzie się kwesta na rzecz podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Św. Łazarza” w Krakowie. Po koncercie będzie także możliwość nabycia płyty Elżbiety Towarnickiej.
 8. W zakrystii do nabycia nowy numer Posłańca św. Antoniego, a w nim między innymi wzruszające świadectwo rodziców, którzy wybaczyli zabójcy ich syna.
 9. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 30 stycznia wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy.
  -We wtorek, 31 stycznia wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.
  -W piątek, 3 lutego, wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszach św. o godz. 9.00 i 16.30 błogosławieństwo za jego przyczyną o uzdrowienie z chorób gardła oraz poświęcenie jabłek. To także I piątek miesiąca.

Błogosławionego czasu, pełnego Bożej łaski i opieki Matki Najświętszej.
Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl