dodano: 3.02.2019 w kategorii:

4 Niedziela Zwykła – 3 lutego 2019 r.

 1. Dzisiaj kazania głosi Bogusław Dąbrowski, wieloletni misjonarz z Ugandy. Przy wyjściu głównym z Bazyliki można nabyć książkę „Spalić paszport”, która jest barwną opowieścią o jego posłudze misyjnej, można też złożyć ofiarę na misje franciszkańskie.
 2. Dzisiaj, 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszach św. o godz. 12.00 i 16.30 błogosławieństwo za jego przyczyną o uzdrowienie z chorób gardła oraz poświęcenie jabłek.
 3. W poniedziałek, 4 lutego o godz. 20.00 w kaplicy św. Eligiusza, wejście od krużganków, czuwanie Taizé. Zapraszamy.
 4. W piątek, 8 lutego przypada Międzynarodowy dzień modlitwy i refleksji na temat walki z handlem ludźmi. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na nabożeństwo na godz. 17.30, a następnie o godz. 18.00 Msza św. w intencji ofiar handlu ludźmi.
 5. W sobotę, 9 lutego, o godz. 16.30 Msza św. w intencji kanonizacji bł. Anieli Salawy, a po Mszy św. uczczenie jej relikwii i modlitwy w Kaplicy Męki Pańskiej.
 6. W następną niedzielę w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Msza św. po hiszpańsku o godz. 14.30. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Po Mszy św. spotkanie w Salce Katechetycznej. Zapraszamy.
 7. Drodzy Przyjaciele, Sympatycy i Darczyńcy. Dziękując za wszelkie otrzymane dotychczas od Was dobro pokornie prosimy o przekazanie za pośrednictwem franciszkańskiej Fundacji Brat Słońce 1% podatku na realizowaną przez nas przy Bazylice działalność formacyjno-edukacyjną duszpasterstw młodzieżowych. Aby nam pomóc, wystarczy wypełniając PIT wpisać numer KRS 0000397954, a jako cel szczegółowy podać Bazylika Franciszkanów 10 oraz wpisać obliczoną kwotę 1% podatku, a następnie dostarczyć lub wysłać wypełniony dokument do Urzędu Skarbowego. Przy wyjściu z Bazyliki znajdują się ulotki pomocne w wypełnieniu tej części zeznania podatkowego. Za wszelką dobroć i ofiarność serdecznie dziękujemy
 8. Z kalendarza liturgicznego:
  -We wtorek, 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszach św. o godz. 9.00 i 16.30 poświęcenie chleba, soli i wody na jej pamiątkę.
  -W środę, 6 lutego wspomnienie św. Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników z Japonii.
  -W czwartek, 7 lutego wspomnienie św. Kolety z Corbie, dziewicy, klaryski.

Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl