dodano: 10.05.2020 w kategorii:

5 Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2020 roku

  1. Dzisiaj w Krakowie, Uroczystości ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Z uwagi na ograniczenia, tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę została odwołana. Uroczysta Msza św. w Katedrze na Wawelu o godz. 10.30 z udziałem przedstawicieli Episkopatu i delegacji wiernych. Ta Msza św. będzie transmitowania w pierwszym programie Telewizji Polskiej o godz. 10.30.
  2. Dzisiaj w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Msza św. po hiszpańsku o godz. 14.30. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku.
  3. Codziennie nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 16.30.
  4. Bazylika pozostaje Wejście do świątyni tylko od strony Plant i od ul. Brackiej. Wszystkie Msze św. są sprawowane według zwykłego porządku. Również możliwość spowiedzi w zwykłych godzinach.
  5. W Bazylice jednorazowo może przebywać 86 osób, w tym w nawie głównej i transeptach 55 osób, w kaplicy Matki Bożej 11 osób i w kaplicy Męki Pańskiej 20 osób.
  6. W kolejkach do spowiedzi, w czasie i po liturgii należy zachować bezpieczną odległość co najmniej dwóch metrów.
  7. Można uczestniczyć w liturgii poprzez transmisje internetowe, które odbywają się poprzez kanał YouTube strony pl oraz media społecznościowe klasztoru i seminarium.
  8. Wyrażamy wdzięczność wszystkim naszym Przyjaciołom, Dobrodziejom i Ofiarodawcom. Dziękujemy Wam wszystkim, którzy modlicie się z nami tutaj w Bazylice i za pośrednictwem transmisji internetowych. Szczególnie dziękujemy, że wspieracie nas duchowo i materialnie. Z całego serca wraz z pamięcią modlitewną mówimy wszystkim: Bóg zapłać.
  9. Z kalendarza liturgicznego:

We wtorek, 12 maja wspomnienie św. Leopolda Mandicia, prezbitera.

W środę, 13 maja  wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.

W czwartek, 14 maja święto św. Macieja, Apostoła.

W piątek, 15 maja wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony.

W sobotę, 16 maja święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Niepokalanej i wstawiennictwa świętych patronów. Pan niech Was obdarzy pokojem!

                                                                                                                                              Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl