dodano: 18.03.2018 w kategorii:

5 Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018 r.

 1. Dzisiaj w naszej Bazylice rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla wszystkich wiernych. Prowadzić je będzie o. Andrzej Zając OFMConv. Kazania rekolekcyjne o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.00 i 16.30. W poniedziałek, wtorek, środę kazania rekolekcyjne w czasie Mszy św. o godz. 9.00 i 16.30. Zapraszamy do udziału.
 2. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.30 Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej. Rozważania prowadzi o. Marcin Jelinek. Po procesji spotkanie w Sali Włoskiej i możliwość zapisania się do Bractwa Matki Bożej Bolesnej. Nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali.
 3. Dzisiaj, a także w każdą trzecią niedzielę miesiąca, w Kaplicy Matki Bożej Bolesnej o godz. 13.15 Msza św. dla osób niewidomych i niedowidzących. Mszę św. poprzedzi spotkanie duszpasterskiedla tychże osób, które rozpoczyna się o godz. 11.30 w Sali Węgierskiej, wejście od parkingu. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 4. W czasie Mszy św. o godz. 16.30 zaśpiewają wspólnie Chór VIII LO Canticum Canticorum i Chór Akademii Sztuk Pięknych Cantus Firmus wykonując utwory wielkopostne polskich kompozytorów.
 5. W poniedziałek, 19 marca uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła Powszechnego.
 6. Także w poniedziałek, o godz. 18.30 w Bazylice Mariackiej Msza św. pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego w intencji mieszkańców Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa w dniu Święta Patrona Miasta – św. Józefa.
 7. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W piątek o godz. 9.00 Msza św. w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa pasyjne Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nim Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego.
 8. Od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 Jutrznia czyli liturgiczna modlitwa psalmami.
 9. Codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa.
 10. W Wielkim Poście nie ma Mszy św. w piątki o godz. 18.00.
 11. Dzisiaj Akademicka Droga Krzyżową ulicami Krakowa. Rozpocznie się przed kolegiatą św. Anny o godz. 20.30, a zakończy się ok. godz. 22.00 na Placu Franciszkańskim pod „Oknem Papieskim”. Zapraszają duszpasterze i studenci krakowskich duszpasterstw akademickich.
 12. Za tydzień w Niedzielę Palmową rozpoczynają się w Bazylice rekolekcje dla studentów, zatytułowane „Bóg wie lepiej”, które potrwają przez trzy dni do Wielkiego Wtorku. W każdym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00, a po niej na konferencję w Auli bł. Jakuba, którą wygłosi Franciszek Kucharczak, redaktor „Gościa Niedzielnego”.
 13. W zakrystii do nabycia nowy numer Posłańca św. Antoniego. Numer poświęcony jest tematowi empatii i współczucia. Zachęcamy do lektury.

Błogosławionego czasu, pełnego owoców postu, modlitwy i uczynków miłosierdzia.
Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl