dodano: 4.04.2017 w kategorii:

5 Niedziela Wielkiego Postu – 2 kwietnia 2017 r.

  1. Od dzisiaj w naszej Bazylice rekolekcje wielkopostne dla wszystkich wiernych. Prowadzi je o. Łukasz Gora. W poniedziałek, wtorek, środę kazania rekolekcyjne w czasie Mszy św. o godz. 9.00 i 16.30. Zapraszamy do udziału.
  2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.15. W każdy piątek o godz. 9.00 Msza św. w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nim Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. Droga Krzyżowa codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel.
  3. W Wielkim Poście nie ma Mszy św. w piątki o godz. 18.00.
  4. Za tydzień w Niedzielę Palmową rozpoczynają się w Bazylice rekolekcje dla studentów, które poprowadzi bp Grzegorz Ryś. W niedzielę, poniedziałek i wtorek Msza św. z homilią o godz. 19.00. Zapraszamy studentów i tych wszystkich, którzy nie skorzystali jeszcze z rekolekcji.
  5. Zachęcamy do nieodkładania spowiedzi świątecznej na Wielki Tydzień. Spowiadamy w dni powszednie od godz. 6.00 do 10.30 i od godz. 15.00 do 19.30. W niedziele podczas Mszy świętych.
  6. Dzisiaj wieczorem arcybiskup metropolita krakowski Marek Jędraszewski poprowadzi Akademicką Drogę Krzyżową ulicami Krakowa. Droga Krzyżowa rozpocznie się przed kolegiatą św. Anny o godz. 20.30, a zakończy się ok. godz. 22.00 na Placu Franciszkańskim pod „Oknem Papieskim”. Zapraszają duszpasterze i studenci krakowskich duszpasterstw akademickich.
  7. W zakrystii do nabycia nowy numer Posłańca św. Antoniego, a w nim między innymi o różnych wymiarach postu, czy też o Arcybractwie Męki Pańskiej działającym w naszej Bazylice. Zachęcamy do lektury.

Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w dobrym przeżywaniu dnia Pańskiego i całego tygodnia pracy. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl