dodano: 10.04.2019 w kategorii:

5 Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj w Bazylice rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla wszystkich wiernych zatytułowane „Panie, naucz nas się modlić”. Prowadzi je o. Roman Banasik OFMConv. W poniedziałek, wtorek, środę kazania rekolekcyjne w czasie Mszy św. o godz. 9.00 i 16.30.

2. Dzisiaj Gorzkie Żale, jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 17.15.

3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

W każdy piątek o godz. 9.00 Msza św. w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo pasyjne Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nim Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego.

Codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa.

4. Od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 Jutrznia czyli liturgiczna modlitwa psalmami.

5. W Wielkim Poście w piątki nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

6. We czwartek, 11 kwietnia o godz. 16.30 Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Jana Zająca, a bezpośrednio po niej w Kaplicy bł. Salomei uroczyste uhonorowanie księcia krakowskiego Bolesława Wstydliwego, przy jego doczesnych szczątkach, Orderem Polskiej Racji Stanu, polegającej na dobru absolutnym daru życia. Celem uhonorowania jest zwrócenie uwagi Polaków na znaczenie starań księcia Bolesława Wstydliwego o kanonizację Patrona Polski św. Stanisława, biskupa i męczennika, ze względu na właściwe pojmowanie Polskiej Racji Stanu.

7. Bractwo Matki Bożej Bolesnej zaprasza w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 16.30 do salki katechetycznej, wejście od ul. Franciszkańskiej, na spotkanie z Bogiem w Jego Słowie poprzez rozważanie Ewangelii na nadchodzącą niedzielę. Spotkania prowadzi o. Bogdan Słyś.

8. Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań Franciszkanów organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się we wrześniu tego roku. Więcej szczegółów na plakatach oraz na stronie internetowej franciszek.pl.

9. Wspólnota Maryja zaprasza na charytatywny kiermasz świąteczny, który odbywa się przed wejściem do Bazyliki oraz w Auli bł. Jakuba. Podczas kiermaszu można spotkać się przy włoskiej kawie i domowych wypiekach oraz zaopatrzyć się w świąteczne ozdoby, wyroby z ceramiki oraz herbaty z różnych zakątków świata. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na dofinansowanie udziału w corocznym międzynarodowym zlocie wspólnot Maryja.   

10. Przed wejściem od strony Plant są rozprowadzane dwie specjalne publikacje związane z Bazyliką. Pierwsza z okazji przypadającej w tym roku 111 rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Bolesnej, czczonej tutaj od wieków „Smętnej Dobrodziejki Krakowa”. Druga książka dotyczy naszych męczenników bł. Zbigniewa i Michała. Zachęcamy do zainteresowania się tymi publikacjami.

11. Dzisiaj Akademicka Droga Krzyżową ulicami Krakowa. Rozpoczęcie przed kolegiatą św. Anny o godz. 20.30, a zakończenie ok. godz. 22.00 na Placu Franciszkańskim pod „Oknem Papieskim”. Zapraszają duszpasterze i studenci krakowskich duszpasterstw akademickich.

Błogosławionego czasu, pełnego owoców postu, modlitwy i uczynków miłosierdzia.

Pan niech Was obdarzy pokojem!                                                                                                         

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl