dodano: 4.02.2018 w kategorii:

5 Niedziela Zwykła – 4 lutego 2018 r.

 1. Rozpoczynamy ogłoszenia smutną informacją. Wczoraj, 3 lutego zmarł br. Witold Józef Deka z naszego klasztoru. Przeżył 89 lat, z tego 57 w Zakonie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę, 7 lutego. O godz. 11.00 w Bazylice Msza święta pogrzebowa, a bezpośrednio po niej przejazd na Cmentarz Salwatorski i złożenie ciała Zmarłego do grobowca franciszkanów. Będzie podstawiony specjalny autobus, którym będzie można dojechać na cmentarz i po ceremonii wrócić do centrum.
  Polecamy śp. br. Witolda Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
 2. W poniedziałek, 5 lutego o godz. 18.00 w Auli bł. Jakuba Strzemię, wejście od Plant, wykład o. Andrzeja Zająca OFMConv Kodeks Rycerski, czyli o tym jak prowadzić szlachetne życie – dla mężczyzn i kobiet”. Zapraszamy do udziału.
 3. W poniedziałek, 5 lutego o godz. 20.00 w kaplicy św. Eligiusza, wejście od krużganków, czuwanie Taizé. Zapraszamy.
 4. W piątek, 9 lutego, o godz. 16.30 Msza św. w intencji kanonizacji bł. Anieli Salawy, a po Mszy św. uczczenie jej relikwii i modlitwy w Kaplicy Męki Pańskiej.
 5. W następną niedzielę, 11 lutego dzień Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Msze święte z sakramentem Namaszczenia Chorych o godz. 8.00 i 12.00. Przypominamy, że do przyjęcia tego sakramentu konieczny jest stan łaski uświęcającej.
 6. W następną niedzielę w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Msza św. po hiszpańsku o godz. 14.30. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Po Mszy św. spotkanie w Salce Katechetycznej. Zapraszamy
 7. Także w przyszłą niedzielę kwesta na rzecz Stowarzyszenia Chór Cecyliański w Krakowie. Chór Cecyliański od 95 lat towarzyszy liturgii w Bazylice Franciszkanów. Oprócz muzyki liturgicznej wykonuje utwory patriotyczne. Koncertował w kraju i zagranicą, wspierając nieraz swoim śpiewem różnorodne inicjatywy charytatywne. Kwesta przeznaczona jest na cele statutowe.
 8. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na Mszach św. o godz. 9.00 i 16.30 poświęcenie chleba, soli i wody na jej pamiątkę.
  -We wtorek, 6 lutego wspomnienie św. Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników z Japonii.
  -W środę, 7 stycznia wspomnienie św. Kolety z Corbie, dziewicy, klaryski.
  -W sobotę, 10 lutego, wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

Błogosławionego czasu, pełnego Bożej łaski i opieki Matki Najświętszej.
Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl