dodano: 8.02.2017 w kategorii:

5 Niedziela Zwykła – 5 lutego 2017 r.

 1. W poniedziałek, 6 lutego o godz. 20.00 w kaplicy św. Eligiusza, wejście od krużganków, czuwanie Taizé. Serdecznie zapraszamy.
 2. We czwartek, 9 lutego, o godz. 16.30 Msza św. w intencji kanonizacji bł. Anieli Salawy, a po Mszy św. uczczenie jej relikwii i modlitwy w Kaplicy Męki Pańskiej.
 3. W sobotę, 11 lutego wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Msze święte z sakramentem Namaszczenia Chorych w Bazylice o godz. 9.00 i 16.30. Przypominamy, że do przyjęcia tego sakramentu konieczny jest stan łaski uświęcającej.
 4. Ośrodek Studiów Franciszkańskich na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na studia podyplomowe z franciszkanizmu. To doskonała okazja, by pogłębić swoją duchowość oraz odkryć nowy sposób przeżywania własnej codzienności, zainspirowany duchowością franciszkańską. Więcej informacji na plakatach i na stronie internetowej isf.edu.pl.
 5. Drodzy Przyjaciele, Sympatycy i Darczyńcy. Dziękując za wszelkie otrzymane dotychczas od Was dobro pokornie prosimy o przekazanie za pośrednictwem franciszkańskiej Fundacji Brat Słońce 1% podatku na realizowane przez nas przy bazylice prace remontowo-konserwatorskie. Aby nam pomóc, wystarczy wypełniając PIT wpisać numer KRS 0000397954, a jako cel szczegółowy podać Bazylika Franciszkanów 10 oraz wpisać obliczoną kwotę 1% podatku, a następnie dostarczyć lub wysłać wypełniony dokument do Urzędu Skarbowego. Przy wyjściu z bazyliki znajdują się ulotki pomocne w wypełnieniu tej części zeznania podatkowego. Za wszelką dobroć i ofiarność serdecznie dziękujemy.
 6. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 6 lutego wspomnienie św. Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników z Japonii.
  -We wtorek, 7 stycznia wspomnienie św. Kolety z Corbie, dziewicy, klaryski.
  -W piątek, 10 lutego, wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

Błogosławionego czasu, pełnego Bożej łaski i opieki Matki Najświętszej.
Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl