dodano: 9.02.2020 w kategorii:

5 Niedziela Zwykła – 9 lutego 2020 r.

 1. Dzisiaj w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Msza św. po hiszpańsku o godz. 14.30. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Po Mszy św. spotkanie w Salce Katechetycznej. Zapraszamy.
 2. Także dzisiaj o godz. 16.30 Msza św. w intencji kanonizacji bł. Anieli Salawy, a po Mszy św. uczczenie jej relikwii i modlitwy w Kaplicy Męki Pańskiej.
 3. We wtorek, 11 lutego wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Msze święte z sakramentem Namaszczenia Chorych w Bazylice o godz. 9.00, 16.30 i 19.00. Przypominamy, że do tego sakramentu mogą przystąpić osoby chore i w podeszłym wieku oraz że do przyjęcia tego sakramentu konieczny jest stan łaski uświęcającej.
 4. W piątek, 14 lutego o godz. 19.00 Msza św. w intencji małżeństw z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.
 5. Już dzisiaj zapraszamy na obchody 100-lecia nadania tytułu bazyliki mniejszej naszemu kościołowi. W niedzielę za dwa tygodnie, 23 lutego o godz. 12.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. dziękczynna przez ks. abpa Marka Jędraszewskiego, metropolitę krakowskiego. W poprzedzającą sobotę o godz. 17.30 będą miały miejsce wykład i prezentacja przybliżająca historię tych stu lat oraz otwarcie wystawy materiałów związanych z przypadającymi podczas nich najważniejszymi wydarzeniami.
 6. Drodzy Przyjaciele, Sympatycy i Darczyńcy. Dziękując za wszelkie otrzymane dotychczas od Was dobro pokornie prosimy o przekazanie za pośrednictwem franciszkańskiej Fundacji Brat Słońce 1% podatku na realizowaną przez nas przy Bazylice działalność formacyjno-edukacyjną duszpasterstw młodzieżowych. Aby nam pomóc, wystarczy wypełniając PIT wpisać numer KRS 0000397954, a jako cel szczegółowy podać Bazylika Franciszkanów 10 oraz wpisać obliczoną kwotę 1% podatku, a następnie dostarczyć lub wysłać wypełniony dokument do Urzędu Skarbowego. Przy wyjściu z Bazyliki znajdują się ulotki pomocne w wypełnieniu tej części zeznania podatkowego. Za wszelką dobroć i ofiarność serdecznie dziękujemy.
 7. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 10 lutego wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
  -We wtorek, 11 lutego wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.
  -W piątek, 14 lutego święto św. Cyryla mnicha i św. Metodego biskupa, patronów Europy.

 

Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl