dodano: 16.05.2020 w kategorii:

6 Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020 roku

  1. Trwają w Krakowie, Polsce i na całym świecie obchody setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Zachęcamy do sięgnięcia do tekstów i nauczania św. Papieża Polaka.
  2. Z uwagi na organizowany przez Telewizję Polską koncert „Cała Polska śpiewa dla św. Jana Pawła II”, który będzie odbywał się bez udziału publiczności, Plac Franciszkański do poniedziałku jest zamknięty i wejścia do Bazyliki możliwe są tylko od ul. Brackiej i pl. Wszystkich Świętych. Koncert będzie można zobaczyć w pierwszym programie Telewizji Polskiej o godz. 17.30 i 21.30.
  3. Codziennie nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 16.30. Również po Mszy św. o godz. 9.00 w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Litania Loretańska.
  4. We środę, 20 maja o godz. 16.00 Różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza św. wotywna ku czci błogosławionych męczenników Zbigniewa i Michała w kaplicy Męki Pańskiej.
  5. Bazylika pozostaje Wszystkie Msze św. są sprawowane według zwykłego porządku. Również możliwość spowiedzi w zwykłych godzinach.
  6. Według nowych zasad obowiązujących od dzisiaj, w Bazylice jednorazowo może przebywać 131 osób, w tym w nawie głównej i transeptach 84 osoby, w kaplicy Matki Bożej 17 osób i w kaplicy Męki Pańskiej 30 osób.
  7. W kolejkach do spowiedzi, w czasie i po liturgii należy zachować bezpieczną odległość.
  8. Poprzez kanał YouTube Bazylika św. Franciszka oraz media społecznościowe klasztoru i seminarium odbywają się codziennie transmisje internetowe Mszy św. o godz. 16.30 i w niedziele dodatkowo o godz. 9.30 i 11.00.
  9. Wyrażamy wdzięczność wszystkim naszym Przyjaciołom, Dobrodziejom i Ofiarodawcom. Dziękujemy Wam wszystkim, którzy modlicie się z nami tutaj w Bazylice i za pośrednictwem transmisji internetowych. Szczególnie dziękujemy, że wspieracie nas duchowo i materialnie. Z całego serca wraz z pamięcią modlitewną mówimy wszystkim: Bóg zapłać.
  10. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 18 maja wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika.

W środę, 20 maja  wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera i zakonnika.

W czwartek, 21 maja wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika. Dzień modlitw o kanonizację bł. Jakuba Strzemię.

W sobotę, 22 maja święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka w Asyżu

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Niepokalanej i wstawiennictwa świętych patronów.                                                                    Pan niech Was obdarzy pokojem!

                                                                                                                                              Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl