dodano: 12.02.2018 w kategorii:

6 Niedziela Zwykła – 11 lutego 2018 r.

  1. Dzisiaj o godz.10.00 w Królewskiej Katedrze na Wawelu Msza św. inaugurująca Jubileuszową Nowennę dziękczynną przygotowującą do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Mszy św. przewodniczy Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski.
  2. Dzisiaj, 11 lutego dzień Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Msze święte z sakramentem Namaszczenia Chorych o godz. 8.00 i 12.00.
  3. Msza św. po hiszpańsku o godz. 14.30. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Po Mszy św. spotkanie w Salce Katechetycznej. Zapraszamy
  4. Przy wyjściach z Bazyliki kwesta na rzecz Stowarzyszenia Chór Cecyliański w Krakowie. Chór Cecyliański od 95 lat towarzyszy liturgii w Bazylice Franciszkanów. Oprócz muzyki liturgicznej wykonuje utwory patriotyczne. Koncertował w kraju i zagranicą, wspierając nieraz swoim śpiewem różnorodne inicjatywy charytatywne. Kwesta przeznaczona jest na cele statutowe. Serdecznie dziękujemy.
  5. 14 lutego Środą Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. w tym dniu jak w dni powszednie. Obrzęd posypania głów popiołem podczas każdej Mszy św. Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego w Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, do której zobowiązani są wszyscy powyżej 14. roku życia i post ścisły czyli tylko jeden posiłek do syta i dwa mniejsze. Do postu ścisłego zobowiązane są osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.
  6. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o godz. 9.00 Msza św. w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa pasyjne Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nim Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. Kazania podczas Gorzkich Żali będzie głosił o. Jakub Czajka OFMConv.
  7. Gorzkie Żale są także odprawiane w każdą niedzielę o godz. 17.15. Kazania pasyjne będzie głosił o. Łukasz Ścieszka OFMConv.
  8. W Wielkim Poście nie ma Mszy św. w piątki o godz. 18.00.
  9. Codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa.
  10. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w  pogrzebie śp. br. Witolda Józefa Deki oraz tym, którzy pamiętali w modlitwie o tym naszym zmarłym bracie. Polecamy go i dzisiaj Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

Błogosławionego czasu, pełnego owoców postu, modlitwy i uczynków miłosierdzia.
Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl