dodano: 16.02.2020 w kategorii:

6 Niedziela Zwykła – 16 lutego 2020 r.

  1. W niedzielę za tydzień, 23 lutego o godz. 12.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. dziękczynna przez ks. abpa Marka Jędraszewskiego, metropolitę krakowskiego w dniu 100-lecia nadania tytułu bazyliki mniejszej naszemu kościołowi. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej przedstawicieli grup, bractw i duszpasterstw działających przy Bazylice i was wszystkich modlących się w tym miejscu.
  2. W poprzedzającą sobotę, 22 lutego o godz. 17.30 w Sali Włoskiej będą miały miejsce wykład dra hab. Zdzisława Gogoli i prezentacja o. dra Franciszka Solarza przybliżająca historię tych stu lat oraz na nowo odrestaurowanych krużgankach otwarcie wystawy materiałów związanych z przypadającymi podczas nich najważniejszymi wydarzeniami. Będzie można również zobaczyć film 3D prezentujący architekturę kompleksu klasztorno-kościelnego i wnętrze krypt. Serdecznie zapraszamy.
  3. W przyszłą niedzielę będzie możliwość nocnego zwiedzania bazyliki i części klasztoru, po których będzie oprowadzał o. Rafał Antoszczuk. Rozpoczęcie o godz. 20.00 oraz 22.00 przy wejściu od Plant. Zapraszamy.
  4. Drodzy Przyjaciele, Sympatycy i Darczyńcy. Dziękując za wszelkie otrzymane dotychczas od Was dobro pokornie prosimy o przekazanie za pośrednictwem franciszkańskiej Fundacji Brat Słońce 1% podatku na realizowaną przez nas przy Bazylice działalność formacyjno-edukacyjną duszpasterstw młodzieżowych. Aby nam pomóc, wystarczy wypełniając PIT wpisać numer KRS 0000397954, a jako cel szczegółowy podać Bazylika Franciszkanów 10 oraz wpisać obliczoną kwotę 1% podatku, a następnie dostarczyć lub wysłać wypełniony dokument do Urzędu Skarbowego. Przy wyjściu z Bazyliki znajdują się ulotki pomocne w wypełnieniu tej części zeznania podatkowego. Za wszelką dobroć i ofiarność serdecznie dziękujemy.
  5. Z kalendarza liturgicznego:
    -W sobotę, 22 lutego święto Katedry św. Piotra Apostoła.

 

Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl