dodano: 20.02.2017 w kategorii:

7 Niedziela Zwykła – 19 lutego 2017 r.

 1. Rozpoczynamy ogłoszenia smutną informacją. We czwartek, 16 lutego zmarł o. Jan Koszewski z naszego klasztoru, duszpasterz, spowiednik, katecheta, rekolekcjonista, pionier misji franciszkańskiej w Boliwii. Przeżył 87 lat. Od 1982 roku nieprzerwanie pracował w Krakowie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek, 20 lutego. O godz. 11.00 w Bazylice Msza święta pogrzebowa, a bezpośrednio po niej przejazd na Cmentarz Salwatorski i o godz. 12.45 złożenie ciała Zmarłego do grobowca franciszkanów. Będzie podstawiony specjalny autobus, którym będzie można dojechać na cmentarz i po ceremonii wrócić do centrum.
  Polecamy śp. o. Jana Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.30 w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Koronka o siedmiu boleściach Matki Bożej, a następnie procesja eucharystyczna.
 2. Fundacja God’s Foundation i wspólnota Koinonia zapraszają na godz. 20.00 do auli bł. Jakuba na pokaz filmu pt. “181”, a po nim na spotkanie z autorem filmu, Damianem Wolfem Wagabundą. Jest to film o zaufaniu do Boga, które zaowocowało spełnieniem marzenia o wyprawie na inny kontynent.
 3. W dzisiejszą niedzielę Polska Misja Medyczna prowadzi kwestę przy naszej Bazylice na rzecz pomocy szpitalom i mieszkańcom Aleppo w Syrii – cywilom, ofiarom konfliktu wojennego.
 4. Teatr Hagiograf zaprasza na spotkanie z cyklu Oblicza Imion pt. „Patrzeć w tym samym kierunku”. Poniedziałek, 20 lutego, godz. 18.00, Sala Włoska.
 5. We wtorek, 21 marca dzień modlitw się o rychłą kanonizację bł. Jakuba Strzemię, franciszkanina, współpatrona naszej prowincji zakonnej.
 6. Z kalendarza liturgicznego:
  -W środę, 22 lutego święto Katedry św. Piotra.
  -We czwartek, 23 lutego wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

Błogosławionego czasu, pełnego Bożej łaski i opieki Matki Najświętszej.
Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl