dodano: 27.02.2017 w kategorii:

8 Niedziela Zwykła – 26 lutego 2017 r.

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w  pogrzebie śp. o. Jana Koszewskiego oraz tym, którzy pamiętali w modlitwie o tym naszym zmarłym bracie.
  Polecamy go i dzisiaj Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
 2. W zeszłą niedzielę Polska Misja Medyczna prowadziła kwestę przy naszej Bazylice na rzecz pomocy szpitalom i mieszkańcom Aleppo w Syrii, ofiarom konfliktu wojennego. Zebrano 7090 PLN i 20 euro. Bóg zapłać.
 3. 1 marca Środą Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. w tym dniu jak w dni powszednie. Obrzęd posypania głów popiołem podczas każdej Mszy św. Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego w Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, do której zobowiązani są wszyscy powyżej 14. roku życia i post ścisły czyli tylko jeden posiłek do syta i dwa mniejsze. Do postu ścisłego zobowiązane są osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.
 4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o godz. 9.00 Msza św. w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa pasyjne Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nim Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. Kazania podczas Gorzkich Żali będzie głosił o. Marcin Drąg OFMConv.
 5. Gorzkie Żale są także odprawiane w każdą niedzielę o godz. 17.15. Kazania pasyjne będzie głosił o. Łukasz Samiec OFMConv.
 6. W Wielkim Poście nie ma Mszy św. w piątki o godz. 18.00.
 7. Codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa.
 8. Z kalendarza liturgicznego:
  -W sobotę, 4 marca święto św. Kazimierza, królewicza, patrona Archidiecezji.

Błogosławionego czasu, pełnego owoców postu, modlitwy i uczynków miłosierdzia.
Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl