dodano: 3.03.2019 w kategorii:

8 Niedziela Zwykła – 3 marca 2019 r.

 1. Dzisiaj w kaplicy Męki Pańskiej jest prezentowana wystawa przybliżająca postać bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Po ogłoszeniach kurator wystawy p. Marek Kędziorek w kilku słowach przybliży jej przesłanie.
 2. W poniedziałek, 4 marca o godz. 20.00 w kaplicy św. Eligiusza Czuwanie Taizé. Wejście przez krużganki od strony parkingu. Zapraszamy.
 3. 6 marca Środą Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. w tym dniu jak w dni powszednie. Obrzęd posypania głów popiołem podczas każdej Mszy św. Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego w Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, do której zobowiązani są wszyscy powyżej 14. roku życia oraz post ścisły czyli tylko jeden posiłek do syta i dwa mniejsze. Do postu ścisłego zobowiązane są osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.
 4. Za tydzień w niedzielę Msza św. po hiszpańsku o godz. 14.30. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Po Mszy św. spotkanie w Salce Katechetycznej.
 5. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o godz. 9.00 Msza św. w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo pasyjne Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nim Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. Kazania podczas Gorzkich Żali będzie głosił o. Przemysław Michowicz OFMConv.
 6. Gorzkie Żale są także odprawiane w każdą niedzielę o godz. 17.15. Kazania pasyjne będzie głosił o. Bogdan Słyś OFMConv.
 7. W Wielkim Poście w piątki nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa.
 9. Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza na kolejne Seminarium franciszkańskie zatytułowane „Po co nam kultura?”. Zajęcia poprowadzi o. dr Andrzej Zając, który w oparciu o przykład św. Franciszka opowie m.in. o tym czym jest kultura, jak ją pielęgnować i jakie mamy jej wzorce. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 16 marca 2019 r. Szczegóły na plakatach przy wejściach do Bazyliki. Zapraszamy.
 10. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 1 marca święto św. Kazimierza, królewicza.

Błogosławionego czasu, pełnego owoców postu, modlitwy i uczynków miłosierdzia.
Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl