dodano: 28.11.2020 w kategorii:

I Niedziela Adwentu – 29 listopada 2020 roku

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, okres liturgiczny przypominający, że oczekujemy na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Jednocześnie jest to czas poprzedzający pamiątkę pierwszego przyjścia – wcielenia Syna Bożego czyli duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
 2. W Zakonach Franciszkańskich pod datą 29 listopada obchodzimy święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego. Na Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy się modlić za zmarłych ojców i braci oraz rodziców i krewnych zakonników z naszego klasztoru.
 3. Dziś też rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte nowennowe o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w nowennie jako formie rekolekcji adwentowych.
 4. Od poniedziałku zapraszamy na Roraty w dni powszednie na godz. 6.00 rano przy ołtarzu głównym. Przed pracą, przed szkołą, przed studiami, przed nowym dniem. Prosimy o zabranie ze sobą świec.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 6. We czwartek 3 grudnia o godz. 19:00 sprawowana będzie Msza św., w której prosić będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 7. 5 grudnia w pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. W sobotę, 5 grudnia przypada 5 rocznica wyniesienia na ołtarze naszych franciszkańskich męczenników z Peru o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Z tej okazji zapraszamy na Mszę świętą dziękczynną, którą o godz. 16.30 odprawi w Bazylice o. Dariusz Mazurek Asystent Generalny ds. Misji.
 9. W poniedziałek, 7 grudnia po Mszy świętej o godz. 19.00 zapraszamy na Akatyst – starożytny hymn ku czci Bogurodzicy, który zostanie odśpiewany przy ołtarzu MB Niepokalanej.
 10. W dniach 5-6 grudnia odbędą się rekolekcje on-line dla młodych mężczyzn rozeznających drogę powołania lub interesujących się duchowością franciszkańską. Szczegóły na stronie internetowej franciszek.pl
 11. W zakrystii Bazyliki są do nabycia świece CaritasuWigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki.
 12. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 30 listopada święto św. Andrzeja, Apostoła.

We środę, 2 grudnia wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, zakonnika i prezbitera.

We czwartek, 3 grudnia wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, zakonnika i prezbitera.

Niech Boże błogosławieństwo umacnia Was i towarzyszy Wam w radosnym przeżywaniu Adwentu. Pan niech Was obdarzy pokojem.                                                                       Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl