dodano: 26.11.2022 w kategorii:

I Niedziela Adwentu – 27 listopada 2022 roku

  1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na powtórne przyjście naszego Pana Jezusa Chrystusa. Jednocześnie jest to czas poprzedzający pamiątkę wcielenia Syna Bożego i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
  2. Również dziś w rocznicę Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, pragniemy modlić się w intencji pokoju za naszą wschodnią granicą oraz w intencji wszystkich ofiar wojny.
  3. Od jutra zapraszamy na Roraty w dni powszednie na godz. 6.00 rano. Przed pracą, przed szkołą, przed studiami, przed nowym dniem. Nie prześpijmy Adwentu.
  4. We wtorek 29 listopada rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Nowenna będzie odprawiana na Mszy świętej o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do skorzystania z tej formy rekolekcji adwentowych. Rozważania poprowadzi o. Andrzej Zając OFMConv z naszej wspólnoty.
  5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek na mszy o godz. 19.00 modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, w pierwszy piątek spowiadamy od 6.00 do 10.30 i od 15.00 do 19.30. W pierwszą sobotę po Mszy świętej o godz. 9.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
  6. Z kalendarza liturgicznego:

We wtorek, 29 listopada święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego.

W środę, 30 listopada święto św. Andrzeja, Apostoła.

W sobotę, 3 grudnia wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

Niech Boże błogosławieństwo umacnia Was i towarzyszy Wam w radosnym przeżywaniu Adwentu. Pan niech Was obdarzy pokojem.  Franciszkanie                                                                                  

 

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl