dodano: 17.02.2024 w kategorii:

I Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2024 roku

1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. W tym szczególnym czasie zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15. Kazania głosi o. Rafał Bendkowski OFMConv.

W każdy piątek o godz. 9.00 Msza święta w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo pasyjne Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nim Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego. Kazania głosi o. Sylwester Miecznik OFMConv.

Codziennie o godz. 17.10 z wyjątkiem piątków i niedziel Droga Krzyżowa.

W Wielkim Poście w piątki nie ma Mszy świętej o godz. 18.00.

2. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej zaprasza na konferencję poświęconą problemowi prześladowania chrześcijan we współczesnym świecie. Wykład odbęd-zie się 19 lutego w poniedziałek po Mszy świętej o godz. 19.00 w Sali Włoskiej. Prelegentką będzie Pani Łucja Ostrowska, członkini fundacji Open Doors, która działa na rzecz prześladowanych chrześcijan.

3. We środę 21 lutego o godz. 16.00 różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza święta wotywna ku czci błogosławionych męczenników Zbigniewa i Michała oraz modlitwy w kaplicy Męki Pańskiej. W tym dniu modlimy się również o kanonizacje bł. Jakuba Strzemię.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się w naszej Bazylice rekolekcje wielkopostne dla seniorów i osób samotnych. Prowadzić je będzie o. prof. Zdzisław Gogola OFMConv z naszej wspólnoty. Kazania rekolekcyjne w czasie Mszy świętej o godz. 8.00, 12.00 i 16.30. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 i 16.30. Serdecznie zapraszamy do udziału.

5. Przez okres Wielkiego Postu w zakrystii można nabyć w promocyjnej cenie album o Arcybractwie Męki Pańskiej autorstwa Pana Adama Bujaka. Album jest też rozprowadzany przez braci kleryków po nabożeństwach piątkowych.

6. Poczynając od dnia 20 lutego, w kolejne wtorki i czwartki, w ramach nieszporów o godz. 19.45 członkowie drugiej wspólnoty neokatechumenalnej działającej przy naszej Bazylice rozpoczną publiczne wyznawanie wiary. Jest to uobecnienie staro-dawnej praktyki wielkopostnej Kościoła, tzw. redditio. Szczegóły na plakatach.

7. Naszym przyjaciołom, gościom i sympatykom przypominamy o możliwości przeznaczenia 1,5 % wartości swojego podatku na rzecz naszej Bazyliki i Klasztoru. Ofiary przekazane na konto fundacji „Brat słońce” z dopiskiem „Kraków 10”, będą przeznaczane na wsparcie działań konserwatorskich przy odnawianiu naszej Bazyliki. Dane szczegółowe znajdziecie na ulotkach w Bazylice oraz na stronie internetowej i facebookowej naszego Klasztoru.

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl