dodano: 20.02.2021 w kategorii:

I Niedziela Wielkiego Postu – 21 lutego 2021 roku

  1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy w Kościele okres Wielkiego Postu. W tym szczególnym czasie pokuty zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15. Kazania głosi o. Andrzej Hejnowicz OFMConv.

W każdy piątek o godz. 9.00 Msza święta w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo pasyjne Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nim Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego. Kazania głosi o. Andrzej Prugar OFMConv.

Codziennie o godz. 17.10 z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa.

  1. W poniedziałki Wielkiego Postu o godz. 6.30 Jutrznia czyli liturgiczna modlitwa psalmami. Zapraszamy.
  2. W Wielkim Poście w piątki nie ma Mszy świętej o godz. 18.00.
  3. W przyszłą niedzielę, 28 lutego rozpoczynają się w naszej Bazylice rekolekcje wielkopostne dla Seniorów i osób samotnych. Prowadzić je będzie o. Edward Staniukiewicz OFMConv z Kalwarii Pacławskiej. Podczas rekolekcji przybliży nam postać Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca. Kazania rekolekcyjne w czasie Mszy świętej o godz. 8.00, 12.00 i 16.30. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 i 16.30. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  4. Bracia z Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań z Krakowa organizują rekolekcje online dla młodych mężczyzn rozeznających swoje powołanie. Rekolekcje odbędą się w dnia 27-28 lutego. Szczegóły na stronie internetowej franciszek.pl 
  5. Rozpoczął się czas rozliczeń podatkowych. Naszym przyjaciołom, gościom i sympatykom przypominamy o możliwości przeznaczenia 1% wartości swojego podatku na rzecz naszej Bazyliki i Klasztoru. Pieniądze przekazane na konto fundacji „Brat słońce” z dopiskiem Kraków 10”, będą przeznaczane w tym roku na wsparcie działań konserwatorskich przy odnawianiu polichromii Stanisława Wyspiańskiego. Dane szczegółowe znajdziecie na ulotkach w Bazylice oraz na stronie internetowej i facebookowej naszego Klasztoru.
  6. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek 22 lutego święto Katedry św. Piotra Apostoła.

ogosławionego czasu, pełnego owoców postu, modlitwy i uczynków miłosierdzia. Pan niech Was obdarzy pokojem!                                                                                    

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl