dodano: 24.02.2023 w kategorii:

I Niedziela Wielkiego Postu – 26 lutego 2023 roku

  1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy w Kościele okres Wielkiego Postu. W tym szczególnym czasie zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15. Kazania głosi o. Piotr Hreciński OFMConv.

W każdy piątek o godz. 9.00 Msza święta w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo pasyjne Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nim Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego. Kazania głosi o. Marcin Drąg OFMConv.

Codziennie o godz. 17.10 z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa.

  1. W Wielkim Poście w piątki nie ma Mszy świętej o godz. 18.00.
  2. Rownież w przyszłą niedzielę rozpoczynają się w naszej Bazylice rekolekcje wielkopostne dla seniorów i osób samotnych. Prowadzić je będzie o. Andrzej Hejnowicz OFMConv z naszej wspólnoty.  Kazania rekolekcyjne w czasie Mszy świętej o godz. 8.00, 12.00 i 16.30. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 i 16.30. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  3. W sobotę, 4 marca święto św. Kazimierza królewicza.
  4. Bracia z WSD zapraszają wszystkich mężczyzn do wzięcia udziału w warsztatach śpiewu gregoriańskiego organizowanych w dniach od 3 do 5 marca. Zajęcia, które poprowadzi siostra prof. Susi Ferfoglia, zwieńczy uroczysta liturgia ze śpiewem gregoriańskim – 5 marca o 9:30. Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie i Facebooku seminarium oraz Bazyliki.
  5. Rozpoczął się czas rozliczeń podatkowych. Naszym przyjaciołom, gościom i sympatykom przypominamy o możliwości przeznaczenia 1,5 % wartości swojego podatku na rzecz naszej Bazyliki i Klasztoru. Ofiary przekazane na konto fundacji „Brat słońce” z dopiskiem Kraków 10”, będą przeznaczane w tym roku na wsparcie działań konserwatorskich przy odnawianiu polichromii Stanisława Wyspiańskiego. Dane szczegółowe znajdziecie na ulotkach w Bazylice oraz na stronie internetowej i facebookowej naszego Klasztoru.

 

ogosławionego czasu, pełnego owoców postu, modlitwy i uczynków miłosierdzia. Pan niech Was obdarzy pokojem!  Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl