dodano: 5.03.2022 w kategorii:

I Niedziela Wielkiego Postu – 6 marca 2022 roku

  1. Jak wszyscy dobrze wiemy na Ukrainie trwa wojna, giną ludzie, granice z Polską przekroczyło tysiące uchodźców, w ubiegłą niedzielę i w Środę Popielcową zbieraliśmy ofiary na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Dzięki waszej ofiarności zebraliśmy 15140 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Caritas Archidiecezji krakowskiej.
  2. Środą Popielcową rozpoczęliśmy w Kościele okres Wielkiego Postu. W tym szczególnym czasie pokuty zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

         Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15. Kazania głosi o. Roman Banasik OFMConv.

 W każdy piątek o godz. 9.00 Msza święta w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo pasyjne Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nim Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego. Kazania głosi o. Marcin Jelinek OFMConv.

    Codziennie o godz. 17.10 z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa.

  1. W Wielkim Poście w piątki nie ma Mszy świętej o godz. 18.00.
  2. W środę, 9 marca na Mszy świętej o godz.16.30 będziemy się modlić o kanonizację bł. Anieli Salawy. Po mszy nabożeństwo przy Jej relikwiach.
  3. W sobotę 12 marca rozpoczynamy obchody 100-lecia śmierci bł. Anieli Salawy, patronki FZŚ w Polsce. Rozpoczniemy je Mszą świętą o godz. 10.00, której będzie przewodniczył o.Marian Gołąb, Minister Prowincjalny naszej prowincji. Po mszy w Auli bł. Jakuba odbędzie się sesja naukowa poświęcona postaci bł. Anieli.
  4. W przyszłą niedzielę, 13 marca o godz. 14.30 Msza święta w języku hiszpańskim zostanie odprawiona za śp. prof. Zdzisława Jana Ryna, lekarza, byłego ambasadora RP w Chile i przyjaciela Wspólnoty. O godz. 14.00 możliwość spowiedzi w tym języku.  Po mszy zapraszamy na spotkanie do sali św. Maksymiliana.
  5. Rownież w przyszłą niedzielę rozpoczynają się w naszej Bazylice rekolekcje wielkopostne dla seniorów i osób samotnych. Prowadzić je będzie o. Ryszard Jarmuż OFMConv z naszej wspólnoty. Kazania rekolekcyjne w czasie Mszy świętej o godz. 8.00, 12.00 i 16.30. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 i 16.30. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  6. Rozpoczął się czas rozliczeń podatkowych. Naszym przyjaciołom, gościom i sympatykom przypominamy o możliwości przeznaczenia 1% wartości swojego podatku na rzecz naszej Bazyliki i Klasztoru. Pieniądze przekazane na konto fundacji „Brat słońce” z dopiskiem Kraków 10”, będą przeznaczane w tym roku na wsparcie działań konserwatorskich przy odnawianiu polichromii Stanisława Wyspiańskiego. Dane szczegółowe znajdziecie na ulotkach w Bazylice oraz na stronie internetowej i facebookowej naszego Klasztoru.

 

ogosławionego czasu, pełnego owoców postu, modlitwy i uczynków miłosierdzia. Pan niech Was obdarzy pokojem!  Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl