dodano: 2.12.2022 w kategorii:

II Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2022 roku

 1. Druga niedziela adwentu to dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.
 2. Trwa nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Do środy włącznie zapraszamy o godz. 16.30 na Mszę świętą z kazaniem i modlitwami nowennowymi. Już dziś dziękujemy osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie nowenny: grupom duszpasterskim, Panu organiście, braciom klerykom i wszystkim wiernym.
 3. Na roraty w dni powszednie zapraszamy o godz. 6.00 rano. Przed pracą, przed szkołą, przed studiami, przed nowym dniem.
 4. W środę, 7 grudnia po Mszy świętej o godz. 19.00 Akatyst – starożytny hymn ku czci Bogurodzicy. Zapraszamy do modlitwy śpiewem.
 5. W czwartek, 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Mszy świętej odpustowej o godz. 16.30 przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Opat Cystersów z Mogiły o. Adrian Mróz.
 6. W piątek, 9 grudnia o godz. 16.30 Msza święta w intencji kanonizacji bł. Anieli Salawy, a po mszy modlitwy przez przyczynę błogosławionej.
 7. W sobotę, 10 grudnia zapraszamy do Auli bł. Jakuba na godz. 15.00 na projekcje filmu dokumentalnego Gabrieli Mruszczak „To on cię znalazł” o poszukiwaniu śladów św. Maksymiliana. Wstęp wolny.
 8. Wspólnota Charyzmatyczna Comunità Maria wraz z o. Piotrem Gryźcem zaprasza na modlitwy o wylanie Ducha Świętego w dniach 10-11 grudnia 2022 r. Szczegóły na plakatach i stronie facebookowej wspólnoty.
 9. W niedzielę, 11 grudnia o godz. 14.30 w Bazylice Msza święta w języku hiszpańskim. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Po mszy zapraszamy do sali św. Maksymiliana i bł. Jakuba na latynoskie Boże Narodzenie.
 10. Również w niedzielę w naszej Bazylice odbędzie się coroczna akcja „Sianko bożonarodzeniowe” prowadzona przez franciszkańską Fundację Brat Słońce. W tym dniu po wszystkich mszach rozprowadzone będzie sianko na wigilijny stół. Ofiara złożona przy tej okazji przeznaczona będzie na akcję charytatywną “Cuda pod Dachem”.
 11. W ubiegłą niedzielę podczas kwesty na kuchnię dla ubogich zebraliśmy 4610,98 zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za otwartość
 12. W zakrystii Bazyliki są już do nabycia świece CaritasuWigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki.
 13. Z kalendarza liturgicznego:

W środę, 7 grudnia wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

W czwartek, 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl