dodano: 1.01.2022 w kategorii:

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 2 stycznia 2022 roku

  1. W czwartek, 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msze święte w naszej Bazylice jak w niedziele. Tego dnia każdy katolik powinien uczestniczyć w Eucharystii. To dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach świętych poświęcenie kredy i kadzidła. W poświęcone kredę i kadzidło oraz wodę będzie można się zaopatrzyć w zakrystii.
  2. W tym dniu będą z nami wolontariusze krakowskiego Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, którzy przed wejściem do kościoła przeprowadzą zbiórkę na pomoc osobom bezdomnym. Dzieło Pomocy niesie pomoc doraźną (łaźnia, pralnia, garderoba, pomoc żywnościowa) i specjalistyczną (konsultacje zawodowe, psychologiczne, socjalne) dla ponad 1600 podopiecznych. Prowadzi również 12 MIESZKAŃ, w których przebywa kilkadziesiąt osób, w tym samotne mamy z dziećmi, a także całe rodziny. 
  3. W Uroczystość Objawienia Pańskiego Chór Voce Angeli zaprasza na Mszę święta o godz. 16.30, a po niej na wspólne kolędowanie.
  4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej pierwszy czwartek, i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek na mszy o godz. 19.00 modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, w pierwszy piątek spowiadamy od 6.00 do 10.30 i od 15.00 do 19.30.
  5. W następną niedzielę Msza święta po hiszpańsku o godz. 14.30. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Po mszy zapraszamy do Auli bł. Jakuba na spotkanie. O godz. 16.30 Msza święta w intencji kanonizacji bł. Anieli Salawy, a po Mszy świętej uczczenie jej relikwii i modlitwy w Kaplicy Męki Pańskiej.
  6. Również w niedzielę 9 stycznia na Mszy świetej o godz. 12.00 będzie śpiewał działający przy naszej Bazylice Chór Cecyliański. Po każdej Mszy Świętej przy wyjściu z Bazyliki członkowie chóru, którzy przygotowują się do 100-lecie istnienia chóru, będą kwestować na jego działalność.

 

Pan niech Was obdarzy pokojem!  Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl