dodano: 10.04.2021 w kategorii:

II Niedziela Wielkanocna – Bożego Miłosierdzia – 11 kwietnia 2021 roku

  1. W dniu Święta Miłosierdzia Bożego zachęcamy do odmówienia w rodzinach Koronki do Miłosierdzia Bożego. Módlmy się o ustanie pandemii, o zdrowie dla chorych i tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa.
  2. Dzisiaj w Bazylice o godz. 14.30 Msza święta w języku hiszpańskim. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Z powodu pandemii nie będzie spotkania po Mszy świętej.
  3. We wtorek 13 kwietnia, rozpoczynamy nowennę dziewięciu wtorków przed świętem św. Antoniego z Padwy, głównego patrona naszej prowincji. Zapraszamy do udziału.
  4. W związku z pandemią i wprowadzonymi z jej powodu obostrzeniami przypominamy, że w naszej Bazylice może przebywać jednocześnie 109 osó Bardzo prosimy o przestrzeganie wyznaczonych limitów, zachowanie odstępów w ławkach i podczas przystępowania do komunii oraz o zasłanianie ust i nosa. Wejście do Bazyliki tylko od strony Plant.
  5. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy nas wspierają duchowo i materialnie. Dziękujemy tym, którzy modlą się z nami w Bazylice i za pośrednictwem transmisji internetowych.
  6. Naszym przyjaciołom, gościom i sympatykom przypominamy o możliwości przeznaczenia 1% podatku na rzecz naszej Bazyliki i Klasztoru. Pieniądze przekazane na konto fundacji „Brat słońce” z dopiskiem Kraków 10”, będą przeznaczane w tym roku na wsparcie działań konserwatorskich przy odnawianiu polichromii Stanisława Wyspiańskiego. Dane szczegółowe znajdziecie na ulotkach w Bazylice oraz na stronie internetowej i facebookowej naszego Klasztoru.

Radość płynąca ze Zmartwychwstania Chrystusa niech napełnia Was ufnością, że Jego miłosierdzie jest większe od każdej ludzkiej słabości. Pan niech Was obdarzy pokojem!

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl