dodano: 14.04.2023 w kategorii:

II Niedziela Wielkanocna – Bożego Miłosierdzia – 16 kwietnia 2023 roku

  1. Dziś, w dniu Święta Miłosierdzia Bożego zachęcamy wiernych do odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego w intencji zakończenia wojny na Ukrainie i uproszenia pokoju na świecie. Po Mszy świętej o godz. 19.00 Chór Voce Angeli zaprasza na koncert Wielkanocny „JEZU UFAM TOBIE”. W programie pieśni o tematyce Paschalnej i o Bożym Miłosierdziu autorstwa Pana Piotra Pałki, który będzie dyrygował chórem. 
  2. We wtorek, 18 kwietnia przed mszą o godz. 16.30 drugi dzień nowenny do św. Antoniego.
  3. W przyszłą niedzielę, 23 kwietnia bracia z Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań poprzez homilie będą zachęcać do troski o rozpoznawanie Bożego głosu w naszym życiu. Ich codzienną działalność na rzecz ludzi młodych będzie można wesprzeć ofiarą przy głównym wyjściu z Bazyliki zabierając ze sobą w zamian lekturę lub drobny gadżet. Zapraszamy do udziału w niedzielnych Eucharystiach! 
  4. Również w przyszłą niedzielę o godz. 20.00 wspólnota Koinonia zaprasza na uwielbienie wielkanocne do Auli bł. Jakuba.
  5. Naszym przyjaciołom, gościom i sympatykom przypominamy o możliwości przeznaczenia 1,5 % wartości swojego podatku na rzecz naszej Bazyliki i Klasztoru. Ofiary przekazane na konto fundacji „Brat słońce” z dopiskiem Kraków 10”, będą przeznaczane w tym roku na wsparcie działań konserwatorskich przy renowacji drugiej części Bazyliki. Dane szczegółowe znajdziecie na ulotkach w Bazylice oraz na stronie internetowej i facebookowej naszego Klasztoru.
  6. Z kalendarza liturgicznego:

W piątek, 21 kwietnia wspomnienie św. Konrada z Parzham, zakonnika i dzień modlitw o kanonizację bł. Jakuba Strzemię.

Radość płynąca ze Zmartwychwstania Chrystusa niech napełnia Was ufnością, że Jego miłosierdzie jest większe od każdej ludzkiej słabości. Pan niech Was obdarzy pokojem! 

                                                                                                                        Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl