dodano: 12.03.2022 w kategorii:

II Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2022 roku

 1. W sobotę rozpoczęliśmy w naszej Bazylice obchody rocznicy śmierci bł. Anieli Salawy, które potrwają do 9 września. Zachęcamy do modlitwy przy grobie bł. Anieli w Kaplicy Męki Pańskiej, a także do skorzystania z materiałów i obrazków, które są tam wyłożone.
 2. 2 niedziela Wielkiego Postu od 2006 roku jest obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dziś po mszy akademickiej o godz. 19:00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na Ukrainie, prowadzoną przez wspólnoty działające przy naszej Bazylice.
 3. Dzisiaj rozpoczynają się w naszej Bazylice rekolekcje wielkopostne dla Seniorów. Prowadzić je będzie o. Ryszard Jarmuż OFMConv z naszej wspólnoty. Kazania rekolekcyjne w czasie mszy o godz. 8.00, 12.00 i 16.30. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 i 16.30. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 4. Gorzkie Żale dzisiaj, jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 17.15. Kazania pasyjne głosi o. Roman Banasik
 5. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o godz. 9.00 Msza święta w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nich Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego. Kazania głosi o. Marcin Jelinek OFMConv.
 6. W Wielkim Poście nie ma Mszy świętej w piątki o godz. 18.00.
 7. Codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa.
 8. We środę, 16 marca o godz. 16.00 różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza święta o kanonizację męczenników Zbigniewa i o. Michała w kaplicy Męki Pańskiej.
 9. W sobotę, 19 marca uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła Powszechnego. W tym dniu na Mszy świętej o godz. 11.00 bp Robert Chrząszcz udzieli święceń diakonatu dwóm naszym braciom. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
 10. Za tydzień bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 16.30 Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej. Rozważania prowadzi o. Andrzej Prugar OFMConv. Po procesji spotkanie w Sali Włoskiej i możliwość zapisania się do Bractwa Matki Bożej Bolesnej. Nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali.
 11. Zapraszamy na rekolekcje dla mężczyzn rozeznających swoje powołanie. Odbędą się one w naszym klasztorze od 18 do 20 marca. Szczegóły na plakatach oraz na stronie franciszek.pl

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl