dodano: 22.02.2024 w kategorii:

II Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2024 roku

1. 2 niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes, od 2006 roku jest obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

2. Dzisiaj rozpoczynają się w naszej Bazylice rekolekcje wielkopostne dla Seniorów. Prowadzić je będzie o. prof. Zdzisław Gogola OFMConv z naszej wspólnoty. Kazania rekolekcyjne będą głoszone podczas mszy o godz. 8.00, 12.00 i 16.30. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 i 16.30. Zapraszamy.

3. Gorzkie Żale dzisiaj, jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 17.15. Kazania pasyjne głosi o. Rafał Bendkowski OFMConv.

4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o godz. 9.00 Msza święta w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nich Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego. Kazania głosi o. Sylwester Miecznik OFMConv.

5. W Wielkim Poście nie ma Mszy świętej w piątki o godz. 18.00.

6. Codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel, zapraszamy na Drogę Krzyżową.

7. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiadamy od 6.00 do 10.30 i od 15.00 do 19.30. W pierwszą sobotę po Mszy świętej o godz. 9.00 nabożeństwo wynagradzające NSPJ i Niepokalanemu Sercu Maryi.

8. W niedzielę 3 marca, rozpoczniemy w naszej Bazylice rekolekcje dla studentów i młodzieży pracującej, które poprowadzi o. Grzegorz Siwek OFMConv z Rychwałdu.

9. Przez okres Wielkiego Postu w zakrystii można nabyć w promocyjnej cenie album o Arcybractwie Męki Pańskiej autorstwa Pana Adama Bujaka. Album jest też rozprowadzany przez braci kleryków po nabożeństwach piątkowych.

10. Naszym przyjaciołom, gościom i sympatykom przypominamy o możliwości przeznaczenia 1,5 % wartości swojego podatku na rzecz naszej Bazyliki i Klasztoru. Ofiary przekazane na konto fundacji „Brat słońce” z dopiskiem „Kraków 10”, będą przeznaczane w tym roku na wsparcie działań konserwatorskich przy renowacji drugiej części Bazyliki. Dane szczegółowe znajdziecie na ulotkach w Bazylice oraz na stronie internetowej i facebookowej naszego Klasztoru.

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl